Черно море победи Ботев на игрището в Коматево с 3:2.

„Моряците" надиграха тотално "канарчетата" през първото полувреме, но за малко щяха да допуснат обрат след отпускане след почивката. Все пак Георги Иванов-Гонзо успя да си тръгне с победа от родния си град.

Още от самото начало си пролича, че варненци са амбицирани да си тръгнат с трите точки. Домакините през цялото първо полувреме бяха безидейни. Публиката основно се занимаваше да обижда наставника на гостите, предвид взаимната им неприязън.

В 3-ата минута Иван Коконов откри резултата след удар с глава. Сукуп напредна отдясно и центрира. Цветомир Апнов допусна да бъде изпреварен от Коконов.

Голът даде импулс в играта на гостите и в 8-ата минута Бакари разтресе левия стълб на Георгиев. Играчите на Черно море постоянно тръгваха на бързи контри и създаваха положение след положение.

Някъде около средата на полувремето домакините все пак опитаха натиск и изиграха своите 5 минути. Тогава Коларж на два пъти спаси опасни удари на Жоао Пауло и Серкан Юсеин.

Снимка 258983

В 30-ата минута Дани Георгиев вкара гола на мача. Той отне топката малко след центъра, напредна и нанесе страхотен удар от около 20 метра. Георги Георгиев беше безпомощен и резултатът стана 0:2.

Малко преди почивката Уго Секо напредна отдясно, навлезе към средата и излизайки сам срещу Георгиев чукна топката до лявата греда за 3:0.

През втората част гостите бяха решили да контролират темпото. Това за малко не им изигра лоша шега.

В 62-ата минута Серкан Юсеин върна надеждите на домакините. Той шутира силно от границата на наказателното поле и намали на 1:3.

Снимка 258988

Последва импулс в играта на "канарчетата" и Радослав Терзиев вкара още едно попадение след корнер.  До края на мача оставаха повече от 20 минути.

Играчите на Черно море се стреснаха и започнаха да задържат топката и да контраатакуват при всяка възможност. Очакванията, че домакините ще успеят да отбележат поне още едно попадение не се оправдаха.

В последната минута на добавеното време Радослав Терзиев стреля с глава в аут при единствената възможност за Ботев.

Така Черно море се изкачи на четвърто място във временното класиране и е със сериозни амбиции за място в шестицата.