Лудогорец запази стопроцентовия си актив и след петия кръг в „А" група. Шампионите най-после успяха да победят Литекс, при това, на Градския стадион в Ловеч. Разградчани спечелиха с 2:0, като демонстрираха страхотна ефективност. Домакините могат да съжаляват, че не взеха точка или дори три, след като пропуснаха много положения.

Шампионите започнаха добре и успяха да поведат още в 16-ата минута.  Иван Стоянов получи топка от дълбочина, овладя я и отклони към Гъргоров, той се измъкна от Бодуров и с хубав шут изведе гостите напред.

След това попадение обаче Литекс се вдигна и до края на полувремето ловчанлии диктуваха играта. Герасим Заков профука два страхотни шанса до почивката. Първо той не успя да намери вратата със силен шут след заучено статично положение.

Малко след това пък нападателят бе изведен сам срещу Чворович, опита се да го прехвърля, но техниката му изневери и не се получи нищо.

След почивката картината не се промени особено. Литекс продължи да натиска, макар че отново първото опасно положение за втората част се откри пред Лудогорец. Гъргоров центрира отдясно, а Миро Иванов засече с плонж с глава, като топката мина малко покрай гредата.

В 64-ата мин. дебют за Литекс направи Исмаил Иса и за малко да се превърне в герой за своите. С първото си докосване Иса засече със задна ножица центриране от корнер, но за негово нещастие, топката мина покрай вратата.

Всичко за „оранжевите" свърши в 71-ата мин. Резервата Бурхзорг направи двойно с Миро Иванов и с малък рикошет при удара,успя да порази домакинската врата, убивайки по-нататъшната интрига.

Разбираемо, след това попадение, темпото спадна значително и до края интересните ситуации липсваха.

Така Лудогорец е с пет победи от пет мача, макар че играта на шампионите явно бе доста по-слаба от показаното през миналия сезон.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:2 (СТАТИСТИКА)