Отборите на Септември и Дунав (Русе) сътвориха истинско футболно шоу в една от най-важните си битки през сезона. На Националния стадион "Васил Левски" единайсеторките премериха сили в реванша от плейофа за оставане в елита на страната.

Предимството бе за Септември, който победи с 1:0 своя съперник в началото на седмицата. Тази вечер обаче русенци се наложиха с 3:2 и остават със сигурност в първия ешелон на страната.

Загубилият тим ще играе бараж срещу Монтана или Арда.

Точни за победителите бяха Иса и на два пъти Щерев. За домакините головете вкараха Здравко Димитров и Борис Галчев.

Щерев развали добрите впечатления за изявите си днес, след като малко преди края на мача получи директен червен картон.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Септември - Дунав 2:3, втори гол, но и червен картон за Свилен Щерев!

При неуспех, русенският тим ще повтори миналогодишното си класиране в Първа лига

Първото полувреме бе динамично и двата състава доказаха, че нямат намерение да покажат същото, което предоставиха на феновете си в първия двубой.

Напротив, от онова вяло 1:0 преди няколко дни нямаше и помен, като съперниците си поделиха полувремето наполовина.

През първите двадесетина минути домакините владееха инициативата. Те стигнаха до откриване на резултата след само 5 минути игра. Тогава Здравко Димитров бе оставен в добра позиция и не сгреши, давайки предимство на отбора си.

Постепенно обаче гостите изравниха резултата и намериха слабото място на столичани. Това бяха центриранията в пеналта на Георгиев.

При първото по-опасно от тях Ахмедов успя да стигне до топката, стреля с глава, кълбото рикошира в гредата, върна се към тялото на Георгиев, отново в рамката на вратата, а след това най-после вратарят на софиянци го хвана в ръцете си.

Във втория подобен случай късмет за домакините нямаше. Този път центрирането бе на Исаевски, намери Иса, който също с глава прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георгиев.

И докато играчите на Септември не бяха много добре ориентирани след полученото попадение в 41-ата минута, само 3 по-късно Свилен Щерев стреля директно от воле, без подготовка, правейки обрата пълен.

Така преди почивката драмата в столицата бе пълна, а предимството на русенци в резултата - факт.

След малко повече от час игра ситуацията стана много неприятна за гостите, след като лидерът на софиянци Борис Галчев вкара за 2:2. Той засече добре с глава топката, при центриране в полето на съперника.

Спокойствието на софиянци бе наказано в 73-ата минута, когато Свилен Щерев за втори път в мача отказа стража на опонента, засичайки топката от въздуха. Това се случи след продължително разбъркване и неразбирателство в защитата на Септември.

Осем минути преди последния сигнал голмайсторът Щерев развали перфектното впечатление, което бе оставил до този момент. Той получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Димитров.

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше, че Дунав със сигурност остава в елита на България.