Септември записа втора поредна победа в Първа лига. Столичани надвиха Верея като гости с 1:0. Единственото попадение на "Трейс Арена" реализира Крис Гади в 62-ата минута.

Двата тима изиграха приличен двубой, като домакините имаха две отлични възможности за попадение чрез Милен Танев и Мирослав Енчев, но не успяха да ги оползотворят. В същото време Мартин Тошев удари греда след удар с глава.

Снимка 319237

Септември събра 13 точки и се изкачи до 13-ото място във временното класиране. Верея пропусна възможността да си върне 4-ата позиция и остава пети с 20 пункта.

Първите минути на срещата бяха равностойни. Постепенно гостите заиграха по-добре и на три пъти опитаха да удари към вратата на Верея чрез Галчев и Тошев, но неточно.

Верея - Септември 0:1

Верея - Септември 0:1, Крис Гади бележи

Старозагорци ще се опитат да се доближат само на две точки до третия Левски

В 26-ата минута Милен Танев направи непростим пропуск. Халфът стреля над вратата от точката на дузпата.

Десетина минути по-късно удар на Мартин Тошев с глава срещна гредата, като това стана не без помощта на Аргилашки, който се намеси добре и изби топката.  С това се изчерпа и всичко интересно през първата част.

Второто полувреме започна по-динамично. Меди Фенуш опита нестандартен удар, който излезе в аут. След това Септември организира добра атака, но Тошев се размина с топката в наказателното поле.

Илиан Илиев: Липсваше ни удоволствие от играта

Илиан Илиев: Може би нямаме място в първата шестица (ВИДЕО)

"Момчетата дадоха максимума, предвид ситуацията, в която сме"

Така се стигна до 62-ата минута, когато гостите откриха резултата. Мартин Тошев пусна отличен извеждащ пас за Крис Гади. Френският флангови футболист надбяга бранител на домакините, финтира Аргилашки и прати топката в опразнената врата.

Верея се опита веднага да върне гола, но Бенгюзов стреля неточно, а Андонов отправи слаб удар в очертанията на вратата.

Снимка 319235

В 71-ата минута "лъвовете" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на добра позиция, но Андонов стреля право в стената. Десетина минути по-късно Янко Георгиев спаси отбора си от гол. Първо стражът отрази удар на Меди Фенуш, а след това парира и добавката на Мирослав Енчев. В първата минута на продължението удар с глава на Андонов срещна гредата.

Николай Митов: Имаме потенциал и ще заиграем по-добре

Николай Митов: Беше важно да победим Верея (ВИДЕО)

"Доволен съм от футболистите"

До края на срещата Септември удържа натиска на Верея и се поздрави с втора поредна победа.