Отборът на Септември записа пълен обрат над Славия с 3:2 в тазвечершната среща от 30-ия кръг в Първа лига. Точни за домакините бяха Александър Дюлгеров (33'), Кристофър Мандианго (55') и Илия Димитров (90'), докато за "белите" два пъти се разписа Цветелин Чунчуков (3', 11').

Септември - Славия, 3:2 (Развой на срещата по минути)

Пълен обрат за столичани над Славия

Доста динамично първо полувреме изиграха двата отбора. Резултатът беше открит още в третата минута, когато Ради Кирилов задържа топката в наказателното и след като видя включващия се в атаката Димитър Велковски, веднага комбинира с него. Той центрира към вратарското поле, където Цветелин Чунчуков засече кълбото отблизо, мушвайки го в мрежата за 1:0.

Три минути по-късно, Мандианго подаде към Фабиано Алвеш преди границата на наказателното поле, последва много опасен удар от движение, но топката профуча покрай страничния стълб. Малко след това, гол на домакините беше отменен, тъй като Бенга игра с ръка преди топката да попадне в мрежата.

Снимка 419213

В 11-ата минута, "белите" удвоиха преднината си. Отново асистенцията беше записана на името на Димитър Велковски, който се възползва от нова грешка в отбраната на съперника, преодоля Бенга и пусна пас в коридор към Цветелин Чунчуков, чиято задача беше лесна - да реализира отблизо, както и направи - 2:0.

В 28-ата минута, ново попадение на момчетата на Христо Арангелов не беше зачетено, този път заради засада. От повторенията обаче се видя, че такава по-скоро нямаше... Здравко Димитров стреля след сигнала на главния съдия, но решението на рефера не беше правилно.

Снимка 419215

След половин час игра, Здравко Димитров успя да се справи с Тейнур Марем и нахлу в наказателното поле, след което веднага шутира към вратата. Топката обаче не намери очертанията ѝ и излезе в аут. Три минути по-късно, септемврийци намалиха изоставането си. Борис Галчев изпълни пряк свободен удар, центрирайки към наказателното поле, където над всички успя да скочи Александър Дюлгеров и с глава прониза мрежата на Стергиакис за 1:2. Защитникът си направи чудесен подарък за рождения ден, тъй като днес навършва 29 години.

В самия край на първите 45 минути, Дарко Тасевски напредна към пеналта и реши да смени посоката на атаката, комбинирайки с Янис Карабельов. Опитът на последния обаче беше отразен от Янко Георгиев и не настъпи нова промяна в резултата преди почивката.

Снимка 419211

След подновяването на играта, домакините бяха доста активни в съперниковото поле и напълно заслужено достигнаха до изравнително попадение в 55-ата минута. След грешка на отбраната на "белите", топката попадна в Здравко Димитров, който отправи опасен удар към Стергиакис, но той успя да избие. Последва обаче шут на Кристофър Мандианго, който мушна кълбото покрай вратаря, разписвайки се за 2:2.

След попадението, темпото на игра на "Васил Левски" значително поспадна. Влияние оказа и проливният дъжд, който започна да се излива над София в самото началото на второто полувреме. Първата по-интересна атака дойде чак в 71-ата минута, но тя не беше особено опасна. Славчо Шоколаров напредна към наказателното поле и пробва да изненада Янко Георгиев с удар от движение. Топката обаче попадна право в ръцете на вратаря.

В 90-ата минута, появилият се като резерва Илия Димитров донесе трите точки за домакините, след като си освободи нужното пространство в наказателното поле. Той получи хубаво подаване от Дарко Глишич и с удар отблизо изпрати топката в мрежата за 3:2, с което оформи и крайния резултат.

Снимка 419208

След тази победа, Септември събра актив от 29 точки и се изкачи на третото място в Група Б на Втората осмица, докато Славия е втори с 35.