Ботев най-после спечели дербито на Тракия срещу Берое, след като чака цели седем години. „Канарчетата" се наложиха с категоричното 3:1 на стадиона в Коматево. Това е втора поредна загуба за старозагорци, които в миналия кръг записаха кошмарно поражение 0:4 от Черно море.

Срещата в Коматево бе интересна и динамична. Гостите играха около 60 минути с човек по-малко след спорен втори жълт картон за Игор Джоман.

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута домакините стигнаха до първото чисто голово положение. Защитата на Берое сгреши и топката достигна до Чунчуков, който не погледна към вратата, въпреки че нямаше съперник в наказателното поле и подаде към Цветков, Джоман обаче притича и изби.

В В 37-ата минута съдията Вихрен Манев показа втори жълт картон на Джоман, който не докосна краката на Николов при единоборство, но трябваше да напусне терена. Само 4 минути по-късно действия на Манев отново предизвика спорове. Веселин Пенев фаулира зверски Дилипов, който се разплака от болка, но играчът на Берое вместо да бъде изгонен с директен червен картон, получи жълт.

През втората част паднаха 4 гола. В 50-ата минута Цветков намери от дъгата Гамаков, който засече отляво и стреля със силен удар, вкарвайки красиво попадение . Четири минути по-късно Мариян Огнянов пусна отлично към Иршак, който останал сам срещу вратаря с премерен удар разстреля Макенджиев.

В 65-ата минута Пламен Николов прати топката към Иван Цветков, който почти от аутлинията засече и вкара за 3:0.

14 минути преди края на редовното време Берое върна едно попадение. Димо Бакалов се възползва от тактическа грешка в отбраната на Ботев и прехвърля Адам Стаховяк за крайното 3:1.