Шампионите на България от Лудогорец постигнаха втора победа за сезон 2013/2014. Днес момчетата на Стойчо Стоев спечелиха визитата си на Славия с класическото 3:0, като успехът бе изкован от резервите на тима. Това бе така, тъй като голяма част от титулярите в „зелено" бяха запазени за съдбоносния реванш срещу Партизан следващата седмица.

Въпреки отслабения си състав, разградчани не срещнаха никакво трудности в кв. „Овча Купел", като след попадения на Ернандес (10') ,Александров (56') и Кишада (83'), „зелените" триумфираха с трите точки.

За трети пореден мач отборът на Славия игра изключително слабо, като нелепи грешки в отбрана отново се оказаха фатални за „белеите". Столичани продължават да бъдат и без отбелязан гол в родния шампионат.

Отборът на Лудогорец стартира шампионатната среща  с доста променен състав. Стойчо Стоев заложи  предимно на своите резервни футболисти, като част от титулярите бяха съхранени за важното гостуване на Партизан в средата на следващата седмица. От своя страна домакините от Славия излязоха с много опитен състав, като в „белите" редици личаха  имената на футболисти като: Георги Петков, Живко Желев, Тодор Янчев, Чавдар Янков и Христо Янев.

Софийският тим влезе по-мотивирано в срещата и първият шанс за гол бе именно пред славистите. Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, елиминира своя пазач и стреля, но топката премина покрай гредата на Иван Чворович.

След като постепенно изравниха играта, шампионите на България дори и успяха да стигнат до гол след точен изстрел на латиноамериканеца Себастиан Ернандес. Фабио Ешпиньо центрира от корнер, Генев и Галин Иванов не се разбраха кой да изчисти топката, която за тяхно нещастие попадна в Ернандес, който с акробатичен удар прати топката в мрежата.

Неприятностите за домакините обаче  продължиха, след като Виктор Генев получи травма, която го принуди да напусне терена. На негово място влезе младата "бяла" надежда Стефан Велков.  Инкасираният гол видимо ядоса домакините, които започнаха да влизат доста твърдо в единоборствата. В 18-ата минута бразилецът Шоко се отчете с отлична намеса в отбрана, която предотврати почти сигурен гол в мрежата на Лудогорец. Радослав Димитров проби по крилото, навърза бранител на Лудогорец и центрира към Галин Иванов. Секунда преди крилото да нанесе голов удар с глава над него се извиси тъмнокожият футболист, който изчисти топката.

Себастиан Ернандес продължи със предните ножици и в 25-ата минута.. Комбинация между него и Шоко завърши с нов акробатичен шут на колумбиеца, който бе спасен с лекота от Гошо Петков.  Първият точен шут по посока разградската врата бе констатиран чак в 31-ата минута на двубоя нещо, което вбеси и малкото фенове по трибуните на стадион „Славия". Галин Иванов центрира в наказателното поле на Лудогорец. Там Мантула успя да се пребори с нападателя Невеш, но отбитото кълбо попадна в краката на Чавдар Янков, който от границата на наказателното поле стреля точно в ръцете на Чворович.

Лудогорци също отговориха с напечена ситуация, като само лошия отскок на Жуниор Кишада, попречи на кариоката да засече отлично центриране на Фабио Ешпиньо, което отново свари неподготвена „бялата отбрана".

До края на полувремето Славия бе далеч по-добрият тим на терена. Филип Филипов  стреля с глава в 42-ата минута, но Чворович се протегна максимално и спаси своите от гол. Последната минута на първата част пък донесе и най-големия пропуск за домакините. Бърза контраатака на "белите" завърши с пробив на Галин Иванов, който пусна към непокрития на дузпата Христо Янев. Опитният играч обаче заложи на силата и мощният му шут разтресе горната греда на Чворович.

Развоят на мача видимо бе раздразнил и босът на „белите" Венцеслав Стефанов, който на полувремето е влязъл в съблекалнята на столичани и е вдигнал лют скандал на играчи и треньори. Конското му явно имаше ефект, тъй като Славия заигра далеч по-активно през второто полувреме, като създаде и няколко опасни положения пред вратата на Чворович.

Докато "белите" се бяха заели с изравняването на резултата, гостите от Лудогорец сътвориха една бърза атака, която бе завършена и с второ попадение. Ешпиньо намери непокрития Мишо Александров, който очи в очи с Петков не сбърка и покачи до 0:2. Така седмицата за юношата на ЦСКА се оказа повече от успешна, след като той отбеляза и победното попадение срещу Партизан в сряда.

Класическото 3:0 бе оформено от Жуниор Кишада в 83-ата минута. Бразилецът се разходи из отбраната на Славия и с мощен изстрел в горния десен ъгъл на Петков сложи точка на спора в днешния горещ съботен следобед.

До края срещата не предложи нищо запомнящо се. Славия опитваше по всякакъв начин да стигне поне до почетен гол, но липсата на класа и младостта на „белите" офанзивни футболисти се оказаха решаващи за втората им поредна домакинска загуба за сезона.

Успехът изкачи Лудогорец до третото място във временното класиране с актив от 6 точки, докато Славия се намира на незавидното 12-то място само с точица.