Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:0 в мач от 14- ия кръг на "А" група. Точни за "смърфовете" на "Лаута" бяха Димо Бакалов(64) и Емил Гъргоров (88).

Лудогорец започна по-добре срещата и още в 7- ата минута стигна до голова възможност. Абел Анисе получи пас от Марселиньо, но ударът на мадагаскареца бе блокиран от Крум Стоянов, който се хвърли на шпагат.

Разградчани пресираха добре своя противник и не му оставяха почти никакви свободни пространства. Тимът на Ераносян атакуваше предимно отляво чрез Натанел.

В 18- ата минута Марселиньо стреля от дъгата на наказателното поле, като изстрелът на бразилеца мина високо над вратата.

Последва нова опасност пред вратата на домакините, при която Ясин Ел Харуби боксира шут на Клаудиу Кешеру от фаул.

Локо отоговори чрез Гъргоров, който стреля от около десетина метра и само намесата на Моци запази нулевото равенство.

Пет минути преди края на първата част Кешеру бе много близо до това да открие резултата. Румънският нападател стреля от фаул и топката мина на сантиметри от гредата.

Така през първите 45 минути двата отбора не успяха да си отбележат гол.

Второто полувреме започна с териториално надмощие на Локомотив (Пловдив) и в 55- ата минута Милан Борян се намеси блестящо и запази мрежата си суха след удар на Бакалов с глава.

В 64- ата минута Димо Бакалов наказа Лудогорец. Полузащитникът на Локомотив (Пловдив) прати топката в мрежата със силен шут в близкия ъгъл, с който не остави шансове на вратаря на разградчани.

Осем минути преди последния съдийски сигнал Лудогорец можеше да изравни, но ударът на Препелица с глава мина на сантиметри от гредата.

В 86- ата минута Харуби отрази фамозно изстрел на Моци. 120 секунди след това Емил Гъргоров направи 2:0 с прецизен удар от точката на дузпата.

До края на срещата резултатът остана непроменен и Локо грабна трите точки.

Локомотив (Пловдив)-Лудогорец(Развой на срещата по минути)