Беласица надделя над Видима-Раковски с 1:0 и запази живи теоретичните си шансове да играе и през следващия сезон в групата на майсторите. За успеха на домакините единственото попадение вкара бразилецът Маркес в 39-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владимир Кабранов в наказателното поле на гостите от Севлиево.

През по-голямата част от мача "комитите" превъзхождаха съперниците си, но трудно стигаха до голови положения. Своята роля за слабата продукция, представена и от двата отбора, изиграха и метеорологичните условия, като през всичките 90 минути на стадион "Цар Самуил" в Петрич валеше дъжд.

Футболистите на Видима-Раковски пък не показаха аргументи, че заслужават място в елита и почти не поглеждаха към вратата на Беласица. Севлиевци опитаха да направят нещо в офанзивен план единствено в началото на второто полувреме, но петнайсетина-минутният им напън завърши безплодно.