Пирин записа важна победа срещу единайсеторката на Ботев (Пловдив), в мач от шестия кръг на Първа лига.

Домакините от Благоевград се наложиха с 2:1, след попадения на Младенов и Башлиев.

Точен за гостите беше Неделев, вкарал дузпа през първите 45 минути от двубоя.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на срещата по минути:

НА ЖИВО: Пирин - Ботев (Пд)

Ще вземат ли домакините глътка въздух в елита?

Двата отбора са в долната половина на таблицата, а Ботев все още няма победа като гост.

Пирин от своя страна имаше само един успех до момента - над Локомотив (Горна Оряховица), преди първия съдийски сигнал днес.

Стефан Генов използва паузата в шампионата за лагер в Банско, а "орлетата" се отличиха в контрола, в която се развихри Илия Димитров.

Новото попълнение Иван Цветков се готви по индивидуална програма в Благоевград, а в клуба пристигна албанецът Муйечи, който записа дебюта си именно срещу Ботев.

В лагера на "канарчетата" голямото събитие през седмицата бе оттеглянето на босовете Румен Чандъров и Георги Самуилов. Солидарно с тях клуба напусна и спортният директор Михаил Мадански.

Добрата новина е, че Ботев бе с подсигурен бюджет поне до Нова година, преди всичко това да се случи. Президентът Ангел Палийски обеща качествена селекция, а в клуба се завърна Даниел Златков.

Той записа няколко стабилни намеси тази вечер, но добави нов жълт картон на сметката си.

Иначе резултатът беше открит още в 6-ата минута на двубоя, в която един от най-дейните футболисти на терена през целия мач - Даниел Младенов се възползва от грешка в защитата на Ботев и вкара за 1:0.

Последваха няколко сериозни пропуска на състезателите на домакините, които съжалиха за тях след малко повече от половин час игра.

В 31-ата минута вратарят на благоевградчани Аргилашки извърши ненужно нарушение в наказателното поле, получи жълт картон, а Ботев имаше предимството да изпълни дузпа.

Зад топката застана Неделев, който не сгреши и върна състава си в мача - 1:1.

След почивката Пирин пое нещата в свои ръце и в 71-ата минута, отново след разбъркване в полето на гостите, Башлиев покачи на 2:1.

Резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал, а Пирин се поздрави със заслужени три точки, които прибавя към актива си.