Пирин спечели с 2:1 югозападното дерби с Беласица и опроверга слуховете, че може да им помогне в борбата за спасение. Феновете на домакините скандираха към противниковите: „Б група”. Интересното в мача бе, че „орлетата” вкараха всичките три попадение, едното в своята врата.

Още в началото домакините натиснаха съперника. Бахтарлиев бе на мястото си и спасяваше всички удари по посока на вратата на Стефан Костадинов, Пиетробон и Светослав Дяков. В 20-ата минута Костадинов намери отлично Пиетробон, който с глава откри – 1:0.

До края на първата част „орлетата” пропуснаха няколко положения, а „комитите” с нищо не показаха, че заслужават мястото си в елита. Минута преди почивката домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Вила.

Второто полувреме започна с пропуск на резервата Веселин Стойков. В 59-ата минута „орлетата” стигнаха до нов гол, само че в собствената си врата. Владимир Кабранов притисна Георги Георгиев, който мушна топката през ръцете на Чавдаров. Веднага след гола Пиетробон пропусна да изравни.

В 73-ата минута все пак Кирил Николов намери Светослав Дяков, който с левия крак от границата на наказателното поле изведе отбора си отново напред. До края на мача двата отбора имаха по едно положение, но не се стигна до ново попадение.