Пирин и Витоша (Бистрица) завършиха наравно 2:2

Непримиримият пирински дух поряза надеждите на Витоша за първа победа

Жълт картон за Манол Чапов

81′

Жълт картон за Румен Гьонов

80′

Петко Цанков влиза на мястото на Даниел Кутев, който поиска смяна, тъй като изпитва болки

78′

ГОООЛ! Пирин отново изравнява! Боджадж се реваншира за фрапантния пропуск през първата част и след чудесна асистенция на Хендерсън не остави никакви шансове на младия вратар на Витоша, оплитайки с глава топката в мрежата за 2:2.

76′

Тодор Паланков отстъпва мястото си на Методий Стефанов

71′

Голмайсторът Стоянов е заменен от Четин Садула

68′

Стефан Христов получи жълт картон след като свали фланелката си след отбелязаното попадение

67′

ГОООЛ! Стефан Христов отново извежда Витоша напред! Плевенчанинът бе намерен от Румен Гьонов около точката за дузпата и преодоля лесно своя пазач с феноменално обръщане. След това задачата му вече не бе толкова трудна и заби топката под гредата в близкия ъгъл за 2:1.

62′

Лъчезар Котев отстъпва мястото си на Кристиян Кочилов

57′

Димитър Митев също не успя да се разпише от близка дистанция и топката излиза в аут.

52′

24-метров силен диагонален шут на Хендерсън профуча на сантиметри от целта.

50′

Колебливо изпълнение на Георгиев, който все пак успя да избие опасен удар на Ангел Стоянов.

45′

Начало и на второто полувреме!

45′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при равен резултат - 1:1.

43′

Жълт картон за Антон Костадинов

35′

ГОООЛ! Пирин изравнява! Конър Хендерсън центрира към наказателното поле на Витоша от фаул, а Юлиан Попев засече с глава и прати топката в мрежата отблизо за 1:1.

33′

Жълт картон за Георги Ангелов

29′

Сериозно неразбирателство в защитата на Витоша едва не доведе до изравнителен гол. На Николай Кирилов му се наложи да излиза напред, за да избие опасна топка, към която се беше насочил Ради Кирилов. Кълбото обаче рикошира право в тялото на футболиста на Пирин. Въпреки това, младият страж успя да се върне навреме на мястото си и отново изчисти.

26′

Силен, плътен удар от границата на наказателното поле отправи Ангел Стоянов. Вратарят на Пирин обаче се хвърли и успя да избие топката.

22′

Дани Пеев изстреля топката от воле, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Въпреки това, хрумването на капитана на Витоша бе добро.

20′

Жълт картон за Румен Сандев

14′

Жълт картон за Ангел Стоянов

4′

ГОООЛ! Витоша открива резултата! Ангел Стоянов се ориентира добре след разбъркването в защитата на Пирин и от границата на наказателното поле порази вратата на домакините за 1:0.

2′

Младият Николай Георгиев отпрази доста опасен удар, отправен от Попев.

1′

29 Петър Христов 18 Петко Цанков

Отборите на Пирин и Витоша (Бистрица) се изправят един срещу друг в ранния двубой от Първа лига. Двата тима са на последните две места в група "А" на втората осмица, без шанс да променят класирането си до края на плейофната фаза. Победа днес обаче ще даде самочувствие на някой измежду гореспоменатите преди заключителните битки за оставане в елита.

Пирин е в сериозна криза и загуби последните си 3 мача, като в тях допусна 9 гола. Преди това тимът от Благоевград се наложи с 3:1 при гостуването си в Бистрица. Дори и тогава съставът на Милен Радуканов допусна гол, както и във всеки друг от последните си 6 мача.

Милен Радуканов: Само с пирински дух не става!

"Сложна е нашата ситуация"

Наказан за срещата днес е Константин Ничев. Като цяло Радуканов планира да заложи на доста млад състав. Атаката ще се води от Флорент Боджадж и младока Марио Топузов.

Витоша в отделни мачове затруднява съперниците си, но така и не намира път към победата. На чужд терен "тигрите" се добраха само до 3 точки, а загубите са 12. Отборът на Костадин Ангелов е с най-слабата атака и най-слабата защита в Първа лига.

Двубоя днес ще пропусне наказаният Радко Мутафчийски. Костадин Ангелов отново ще предпочете по-дефанзивна тактика, а двамата нападатели ще са Даниел Пеев и Стефан Христов.

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков с помощници Николай Чакъров и Петър Митрев. Събитията зад двете врати ще следят Ангел Баялцалиев и Вангел Вангелов. Делегат на БФС е Александър Редовски, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Гулев.

Коце Ангелов: Целим се в победа, не гледаме баражите за оцеляване