Пирин измъкна трите точки драматично, побеждавайки Локомотив (Пд) с гол на Дани Младенов в добавеното време. Това е историческа първа победа на "орлетата" в Пловдив над този съперник. За пореден път в мач от Първа лига всичко съществено се случи след почивката.

Първото полувреме се игра на ниски обороти. Домакините играха със самочуствието на по-добър отбор и понякога подхождаха високомерно. Те владееха топката повече, но залагаха само и единствено на центрирания към Мартин Камбуров. Най-деен беше Дани Кики отляво. Чак в края на частта започнаха и набезите отдясно.

Пиринци играеха на контраатака бързо и получиха две възможности под малък ъгъл, които Ел Кабури спаси с вещина. Всички атака на "железничарите" се разбиваха в благоевградската стена.

Снимка 255788

На два пъти домакините все пак стигнаха до чисти позиции. Камбуров успя да излезе сам срещу Костов, финтира го, но си поведе дълго. Той успя да си спре топката на аутлинията и да нанесе силен удар. Костов успя да се върне и спаси. В края на полувремето Райнов къде с бутане, къде с късмет остана сам пред Костов отдясно. Вратарят спаси удара с крака.

Горещото време предопредели бавната игра.

След почивката картината на терена се промени драматично.
  Домакините тръгнаха в атака и много бързо откриха с гол на Димо Бакалов, който се добра да лошо изчистена топка в близост до вратата на Костов.

Радостта им трая кратко.Дани Младенов бе изведен от Башлиев с пас през центъра. Той заобиколи Ел Кадури и вкара за 1:1. Този гол дойде като от нищото, но показа, че благоевградчани имат амбицията да не загубят.

Домакините продължиха да атакуват, но се оголиха и получиха ново попадение след контраатака. в 74-ата минута Станислав Костов бе изведен от Кощрна. Той на скорост скри топката на Иван Горанов и стреля по земя за 1:2. Изненадата се печеше, но трябваше да паднат още два гола.

Снимка 255792

В 85-ата минута защитата и вратаря на гостите изпаднаха в амок и Мартин Райнов прехвърли с глава лошо пласирания Костов и изравни. Това попадение даде сили на "смърфовете", че могат да сътворят втори обрат в мача.

Бързането в добавеното време и лошо построената защита коства загубата на "железничарите".Тодор Траянов отне топката малко след центъра. Пребори се с още един защитник и изведе Дани Младенов отляво. Младенов останал сам копна топката над излизащия Ел Кабури и изненадата стана факт - 2:3.

Футболът е игра на грешки. Пирин спечели първа победа като гост, вкара първи гол навън и спечели среща, в която коефициента за победа бе  1 към 7. Честито на печелившите!