Отборът на Пирин изненадващо бе шокиран от Витоша в реванш за оставане в Първа лига.

Съставът от Бистрица ще играе още един бараж за мястото си в елита, след като спечели неочаквано визитата си с 2:1.

След първия мач преди няколко дни "орлетата" бяха фаворит. Те победиха с 1:0 като гост абсолютния аутсайдер в Първа лига този сезон.

Днес "тигрите" на Костадин Ангелов обаче постигнаха знаменита победа, пращайки съперника си във Втора лига.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Пирин - Витоша 1:2, Мутафчийски и Долапчиев бележат за гостите!

"Тигрите" нямат алтернатива освен победа

Първото полувреме изненадващо започна, продължи, а и премина почти изцяло под доминацията и превъзходството на гостуващия състав.

Футболистите на Витоша изиграха, по всяка вероятност, най-доброто си полувреме във футболния елит.

Атаките към вратата на домакините се редуваха една след друга, като при малко повече късмет, резултатът можеше да бъде открит от тима от Бистрица преди да са изтекли началните 10 минути.

Снимка 357881

Натискът на Витоша не секна чак до 30-ата минута, когато пък зачестиха грубите нарушения. Играта се накъса и бяха показани няколко официални предупреждения.

Така или иначе за цялата първа част Пирин създаде едно по-сериозно положение, но резултатът се запази непроемен. За това определено повече можеха да съжаляват гостите.

След не особено динамичното първо полувреме, втората част предложи истински футболен ураган на феновете по трибуните и тези пред телевизионните екрани.

Само за 3 минути гостите шокираха своя съперник, стигайки до отбелязването на цели две попадения.

След точно час игра Мутафчийски даде заслужено предимство на Витоша, а малко след това Долапчиев, от откровена засада, маркирана от страничния, но не и от главния арбитър, направи резултата 0:2.

В 66-ата минута Ничев, с гол с глава, все пак върна надеждите на домакините за нещо повече в мача.

Въпреки два сериозни пропуска на Траянов, домакините така и не успяха да стигнат поне до изравнителното попадение, което щеше да запази елитния им статут.

Нещо повече - при малко повече късмет, гостите можеха да вкарат трети, а след това и четвърти гол, но нямаха възможност да го направят.