Пирин поряза надеждите на Витоша (Бистрица) за първа победа в Първа лига, въпреки че "тигрите" бяха много близо до успеха в Благоевград. Тимът на Костадин Ангелов на два пъти повеждаше в резултата, но в крайна сметка се преклони пред пиринския дух и двата отбора завършиха наравно 2:2.

За домакините точни бяха Юлиан Попев и Флорент Боджадж, докато за гостите се разписаха Ангел Стоянов и Стефан Христов.

Пирин - Витоша (Развой на срещата по минути)

Двата отбора завършиха наравно 2:2

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора. Гостите успяха да поведат още в 4-ата минута, когато Ангел Стоянов се ориентира добре след разбъркването в защитата на благоевградчани и от границата на наказателното поле порази вратата на домакините за 1:0.

Малко след това, Дани Пеев опита да удвои, след като изстреля топката от воле, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. След него, късметът си пробва отново голмайсторът до този момент. Той изпрати силен, плътен шут от границата на наказателното поле, но вратарят изби.

В 29-ата минута, сериозно неразбирателство в защитата на Витоша едва не доведе до изравнителен гол. На Николай Кирилов му се наложи да излиза напред, за да избие опасна топка, към която се беше насочил Ради Кирилов. Кълбото обаче рикошира право в тялото на футболиста на Пирин. Въпреки това, младият страж успя да се върне навреме на мястото си и отново изчисти.

В 35-ата минута, домакините успяха да изравнят. Конър Хендерсън центрира към наказателното поле на Витоша от фаул, а Юлиан Попев засече с глава и прати топката в мрежата отблизо за 1:1.

До края на първите 45 минути, най-опасната ситуации бе пред вратата на бистричани. Ради Кирилов овладя топката след изпълнение на тъч отляво и веднага се отскубна от своя пазач, нахлувайки в наказателното поле. Пасът му бе към добре позиционирания Боджадж, който не успя да се разпише от 4-5 метра на празна врата, разминавайки се с кълбото.

В 67-ата минута, Витоша се доближи до така мечтаната първа победа в Първа лига, след като Стефан Христов отново изведе своя тим напред в резултата. Плевенчанинът бе намерен от Румен Гьонов около точката за дузпата и преодоля лесно своя пазач с феноменално обръщане. След това задачата му вече не бе толкова трудна и заби топката под гредата в близкия ъгъл за 2:1.

Щастието на бистричани обаче бе доста кратко. В 78-ата минута, пиринският дух отново даде резултат и домакините изравниха за втори път в този мач. Боджадж се реваншира за фрапантния пропуск през първата част и след чудесна асистенция на Хендерсън не остави никакви шансове на младия вратар на Витоша, оплитайки с глава топката в мрежата за 2:2.

След това равенство, Витоша "подобри" негативния рекорд на Черноморец Бургас-София за най-много мачове без победа в една кампания. Досега той беше за 30 срещи, а това бе 31-ият двубой на бистричани без спечелени три точки.