Отборите на Пирин и Локомотив (Горна Оряховица) не успяха да се победят в последен мач от 29-ия кръг в Първа лига. Резултатът 1:1 ще се приеме с по-голямо задоволство от гостите, които продължават серията си без поражение под ръководството на Александър Димитров.

"Железничарите" поведоха в 15-ата минута чрез Кифуети, но малко след почивката допуснаха изравняването при гол от дузпа на Даниел Младенов. До края домакините от Благоевград хвърлиха всички сили, за да стигнат до пълния обрат, но с два пропуска блесна гореспоменатият Младенов.

Пирин - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Без победител в Благоевград

Локомотив завърши срещата с човек по-малко, след като 70-ата минута бе изгонен Карл Мадианга заради втори жълт картон.

Снимка 290215

Равенството приближи "черно-белите" на само точка от третия в група "Б"- Нефтохимик, докато Пирин остава лидер в таблицата с актив от 39 пункта. Вторият Берое е с 37.

Наглед спокойното начало на двубоя изведнъж можеше да донесе гол за публиката в Благоевград. Гостите от Локомотив организираха добра атака по крилото чрез Ндонгала, който отправи хубаво подаване към Кифуети. Макенджиев и Николов не се разбраха кой да спре африканския таран и това му даде отличен шанс да отправи удар, който намери страничната греда на "орлетата".

Милен Радуканов: Ако трябва да си тръгвам, ще го направя с чиста съвест

Радуканов: Радвам се, че изпълних поставената ми цел

"Точката ни беше жизнено важна"

Главният съдия Никола Попов си навлече гнева на лютите макета в 12-ата минута, след като не пожела да свири дузпа в тяхна полза. Станислав Костов навлезе с прецизна техника в наказателното поле на Локо, но впоследствие бе съборен от застаналия на позицията си Милен Желев. От видеоповторенията пък ясно се видя, че действията на национала не са възможно най-чистите.

Снимка 290212

В момент, когато Пирин постепенно изравни играта и сякаш беше на минути от гол в мрежата на Банков, пробойна в отбраната на благоевградчани подари водачеството на техния съперник. Тандемът Ндонгала - Кифуети отново действаше на високи обороти. Първият подаде на колегата си с №14, който рязко смени посоката срещу Николов и сам срещу Макенджиев не сгреши за 1:0!! Начинът му на радост бе доста любопитен, имитирайки удар с камшик!

Страдайки от липса на адекватни атаки, селекцията на Милен Радуканов опитваше да си спечели дузпа чрез театрални падания в наказателното поле. При едно от тях Благов разпери високо ръце, след като бе леко докоснат от Владислав Узунов. Никола Попов обаче отново не пожела да отсъди наказателен удар за домакините.

Ники Банков: Реферът можеше и да не свири дузпа за Пирин

Стражът на Локо: Сигурен съм, че ще се спасим

"Задружни сме и може би затова ни се получават нещата"

"Орлетата" опитаха да завършат първата част с отбелязването на изравнителен гол. Такъв можеше да се случи в самия край на полувремето, когато Станислав Костов отклони лекичко с пета към набралия скорост Рос Дженкинс. Бившият играч на Уотфорд обаче се засуети и изпусна точния момент, в който да отправи голов изстрел. При продължението на атаката, пиринци претендираха, че Мартин Кавдански е играл с ръка в собственото си наказателно поле.

Снимка 290216

Подновяването на срещата най-сетне сбъдна желанието на домакините. Появилият се като резерва Даниел Младенов бе изведен зад отбраната на Локомотив и впоследствие беше посечен от излезлия да го спре страж Николай Банков. Реферът Никола Попов не се поколеба и посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби потърпевшият Младенов, който с безкомпромисно изпълнение направи 1:1!

Александър Димитров: Един много тежък мач за нас

Сашо Димитров: Поведението ни днес беше европейско

"В Благоевград се играе трудно"

Тази вечер бившият играч на Левски определено беше под пара. Резервата собственоръчно можеше да осъществи пълния обрат за своя тим в 58-ата минута. Крилото навлезе мощно към центъра на терена, размина двама бранители на Горна Оряховица и отправи тежък шут, който мина на сантиметри от горната греда на Банков.

Снимка 290214

Положението за Локо (Горна Оряховица) рязко се влоши в 20 минути преди края, когато "железничарите" останаха с човек по-малко. Карл Мадианга вдигна високо своя крак при едно единоборство и бе наказан с втори жълт картон от Никока Попов, което значеше и край на мача за един от множеството "черно-бели" легионери.

Даниел Младенов: На всички ни се иска да завършим на първото място в нашата група

Дани Младенов: Трябваше да спечелим този мач

"За радост сега съм добре физически"

В следващия кръг на Пирин предстои тежка визита на Нефтохимик в Бургас, докато Локомотив (Горна Оряховица) приема селекцията на Берое. Двете срещи са съответно на 28-и и 29-и април от 20:00 часа.