Пирин излъга с минималното 1:0 пловдивския Локомотив и се доближи само на четири точки от петото място. Милен Радуканов се оказа по-добър психолог и тактик, и спечели битката с Едуарт Ераносян.

Гостите владееха топката през целия мач, но не можаха да намерят верния път към вратата на много стабилния Благой Макенджиев.

НА ЖИВО: Пирин - Локомотив (Пд) - Радуканов печели тактическата битка с Ераносян, за момента...

“Орлетата" все още са в битката за шестицата

Възпитаниците на Радуканов още от самото начало приеха играта в своето поле. Но това беше свързано с много голяма борба и с опити за бързи контри при всяка удобна възможност.

Мачът се реши практически в 14-ата минута. Парвизджон Умарбаев не можа да открие резултата от непосредствена близост до вратата на Макенджиев.

В последващата контра Башлиев навърза няколко човека по дясното крило и подаде по земя успоредно на вратата. Пламен Крумов изчисти лошо в Орлин Старокин, който овладя на гърди и стреля неспасяемо от воле. Това се оказа победния гол в мача.

Попадението предопредели поведението на 22-та на терена. Играчите на Локомотив разиграваха дълго топката, но срещаха трудности да намерят път към вратата на Макенджиев. Домакините играеха много бойко в защита и на моменти грубо. Те затваряха добре подстъпите към вратата си.

Даниел Младенов получи разтежение в 19-ата минута и трябваше да бъде заменен от опитния Иван Цветков. Цветков внесе спокойствие в отбора с техничните си и точни отигравания.

Снимка 281253

През второто полувреме нищо не се промени. Само Ераносян беше нервен на тъч линията и постоянно недоволстваше от съдийските решения.

Неговите възпитаници нямаха много идеи какво да правят напред. В няколкото ситуации, в които все пак имаше някаква опасност Благой Макенджиев показа класата си. Стражът на Пирин стоеше изключително стабилно и винаги решенията му бяха точни и адекватни.

В края на мача Волен Чинков реши, че няма повече да търпи Ераносян и го изгони. Наставникът на гостите реши да хитрува и застана зад вратата на своя тим. Това не остана незабелязано и органите на реда го отстраниха от стадиона.

В края домакините успяха да направят няколко контри и да прекършат устрема на „смърфовете".

С тази победа Пирин е най-успешният отбор след паузата заедно с Лудогорец след три изиграни мача. Вещото ръководство на Радуканов започна да дава резултат и с оглед на програмата на „орлетата" нищо чудно те да се преборят за място в шестицата.

Спекулациите за неплатени заплати в Локомотив (Пд) водят до несигурност в бъдещето на отбора. Христо Крушарски засега внася спокойствие, заявявайки че всичко ще се оправи когато той се върне в България.