Лудогорец спечели визитата си на Славия на Националния стадион "Васил Левски".

Шампионите се наложиха над съперника си с 2:0.

Автор на първия гол в тяхна полза бе Клаудиу Кешеру, разписал се след 67 минути игра, а крайното 2:0 оформи Кишада, с попадение в 76-ата минута.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона - както във вчерашния, така и в днешния ден:

НА ЖИВО: Славия - Лудогорец продължава!

Битката започва от самото начало

Мачът между Славия и Лудогорец беше прекратен вчера, след само около 13 минути игра. Причината - силният снеговалеж в столицата.

Снегът буквално покри всички очертания на Националния стадион "Васил Левски" и не позволи двубоят да бъде доигран.

Днес битката продължи.

Валентин Чакъров: Славия - Лудогорец ще се доиграе утре

Славия - Лудогорец ще се доиграе утре

"Времето ни изненада, съжалявам"

Георги Дерменджиев: Нека видим дали въобще ще бъде почистен теренът за утре

Дерменджиев: Нека видим дали въобще ще бъде почистен теренът за утре

"Собствениците ни ще решат какви ще са промените в програмата ни"

Владимир Иванов: Ще видим утре как ще изглежда стадионът...

"Ще се съобразим с наредбата"

Доиграването на първото полувреме от вчерашния мач не впечатли малкото фенове по трибуните на националния стадион.

Атаки към двете врати имаше основно на старта на тази част, но малко по малко, въпреки далеч по-добрите атмосферни условия от вчерашните, те намаляха чувствително.

Лудогорец притежаваше инициативата, но пък "белите" демонстрираха добри умения при организирането на няколко поредни контраатаки.

При една от тях Димитров излезе в изгодна позиция, но завършващият му изстрел бе разочароващ.

100%-во положение за който и да било от двата тима нямаше, като няколко центрирания на Вандерсон изглеждаха затрашителни, но никой не успя да ги засече.

При една от атаките на разградчани Пауло излезе очи в очи с Петков, но ветеранът на символичните домакини спаси тима си, като дори понесе лек удар в рамото си, който обаче не му попречи да продължи битката на "Васил Левски".

Първият гол в мача падна в 67-ата минута, когато Клаудиу Кешеру, с чудесен прехвърлящ удар с глава, откри резултата.

Крайното 2:0 оформи Кишада, с техничен изстрел в 76-ата минута на мача.

Лудогорец имаше още 4 добри възможности за реализиране на попадение през втората част от сблъсъка, но не съумя да се възползва от тях.

Така, след грешната стъпка на Левски в Благоевград, "орлите" да увеличат преднината си на върха в класирането в Първа професионална лига на 10 точки.

Пирин победи Левски с 1:0

БГ Моуриньо пак разплака Левски - опашкарят Пирин удари "сините" с 1:0!

Аймен Суда вкара единствения гол в мача

Георги Дерменджиев: Венцеслав Стефанов има право на мнение, каквото и да се опитва да каже...

Дерменджиев: Венци Стефанов има право на мнение, каквото и да казва...

"Футболът не беше на кой знае какво ниво, но знаете какво ни чака в четвъртък"

Владимир Иванов: Трябват ни повече рутина, самочувствие и опит