Отборът на Ботев (Пд) стартира с успех живота си след Николай Костов. „Канарите” стигнаха до много ценен успех при домакинството си на Нефтохимик с 2:1.

Домакините изиграха сравнително силен двубой като над всички беше триото Пауло-Неделев- Иван Стоянов. Именно бразилецът откри резултата в 13-ата минута, след чудесна асистенция на Тошко. Нафтата изравни в края на полувремето, когато Коко Велков бе най-съобразителен при едно меле.

Ботев (Пловдив) - Нефтохимик 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Канарите" с важни 3 точки

Трите точки за „жълто-черните” донесе Серкан Юсеин, който реализира на празна врата след пас на Стоянов и фрапантна грешка на Марко Ранджелович. Поражението за „шейховете” може и да доведе до уволнението на наставника – Димчо Ненов. Ботев днес пък бе воден от временния си треньор – Николай Киров – Белия.

Ботев се изкачи на седмата позиция с актив от 7 пункта, докато Нафтата е на 11-то място със сбор  от 1 победа, 1 равенство и 3 загуби.

След скучно начало на Коматево, Ботев успя да нанесе своя удар в 13-ата минута. Тодор Неделев пусна фантастичен пас зад гърба на отбраната за Жоао Пауло. Бразилецът преодоля само с едно докосване Янко Георгиев, след което майсторски насочи към опразнената врата за 1:0!

Въпреки лошия старт, Нафтата можеше да се върне бързо в мача. Отбраната на Ботев увисна при едно центриране, което доведе до меле пред Георгиев. Яни Пехливанов и Ники Дюлгеров обаче така и не съумяха да отправят голов изстрел.

До 36-ата минута „канарчетата” имаха още две добри възможности да удвоят. Първата възможност бе за Тодор Неделев, който завъртя топката от фаул, но с перфектна намеса блесна Георгиев. От мерак да спаси, стражът се удари жестоко в страничната греда. По-късно пък диагонален шут на Пауло премина на безопасна близост от бургаската врата.

Равенството бе възстановено след 41 минути игра. Нова грешка в отбраната на Ботев този път се оказа фатална за "канарите". Играчите на Нефтохимик изпълниха късно един корнер, след което Божинов центрира около точката на дузпата. Създаде се меле, при което най-съобразителен се оказа Костадин Велков, отбелязал с глава.

Второто полувреме можеше да започне по отличен начин за домакините. Жоао Пауло проби по крилото, след което пусна остро към Стенио. За африканеца оставаше най-лесното - да подложи крак и да отбележи. Халфът от Кабо Верде обаче направи нещо рядко срещано и от тази позиция преплете своите крака, проваляйки се в опита си да отправи шут.

Радостта на Коматево се възцари в 54-ата минута. Марко Ранджелович направи подарък на "жълто-черните", след като вместо да върне с глава към Георгиев, той левашки изведе Иван Стоянов почти сам срещу бургаския страж. Опитният нападател пусна остър пас към връхлитащия Серкан, който от няколко метра не сгреши.

Преднината на Ботев можеше да стане още по-убедителна, ако мощен шут на Пауло не бе срещнал горната греда на Нафтата.

Проблемите за бургазлии се увеличиха 15 минути преди края, когато Яни Пехливанов получи неприятна травма и бе заменен принудително от македонеца Георгиевски.

Въпреки своите опити, до края те не направиха нищо съществено, с което да се преборят поне за точката.

В следващия кръг на Нефтохимик предстои нова тежка задача – домакинство на Левски. Култовият сблъсък е на 10 септември от 21:15 часа. Ден по-късно, Ботев ще гостува на друг отбор с проблеми – Пирин (Благоевград).