Новаците Верея и Нефтохимик не успяха да се победят в последния мач от кръга в Първа лига. Срещата на "Трейс Арена" завърши при резултат 1:1. Хиксът със сигурност не е по вкуса на домакините, които пропиляха куп положения пред вратата перфектния днес - Янко Георгиев.

Малко изненадващо, бургазлии поведоха в 68-ата минута, когато хубава комбинация между Христов и Манев завърши с точен изстрел на последния. Малко след това Верея отвърна на удара с мощен шут от далечна дистанция на Георги Ангелов.

Верея - Нефтохимик 1:1 (Развой на срещата по минути)

Без победител на "Трейс Арена"

До края пълният обрат можеше да бъде факт, но вратарят на Нефтохимик сътвори чудеса от храброст при удари на Педро Еуженио. Равенството запазва позициите на двата тима в таблицата. Верея е 11-ти с 11 точки, докато Нафтата е с позиция по-ниско и 2 пункта по-малко.

Снимка 259062

Верея стартира двубоя далеч по-ентусиазирано. Селекцията на Александър Томаш искаше да респектира своя съперник чрез ранен гол, докато Нафтата разчиташе предимно на контраатаката.

В началните минути единственото по-интересно нещо на "Трейс Арена" бе присъствието на Димитър Бербатов, който за пореден път гледаше на живо двубой на "сините" от Стара Загора.

В 28-ата минута Чико Цветанов демонстрира скоростна техника, откри си необходимото пространство и отправи изстрел, който бе спасен с вещина от Янко Георгиев.

Снимка 259061

Капитанът на Нефтохимик трябваше да действа решително и в 39-ата минута, когато бранителят на домакините Хасани напредна с топка в крака и шутира силно от далечна дистанция.

Гостите от Бургас имаха отлична възможност да нанесат своя удар при една контраатака в 56-ата минута. Манев се освободи от съперник и спечели няколко метра с топка в крака. Вместо да продължи към включващия се Христов, "Моторетката" отправи несериозен изстрел от над 30 метра, който вбеси както неговите колеги, така и наставника му Ицо Янев.

В ответната атака голът отново се изплъзна на Верея. Ветеранът Елиаш надскочи двама свои съперници при едно центриране и отправи изстрел с глава, който обаче попадна точно в обсега на безгрешния до този момент Янко Георгиев.

Снимка 259063

Грешникът отпреди няколко минути - Емо Манев успя да се реваншира на своите съотборници по възможно най-добрия начин. Бившият младежки национал комбинира майсторски с Венци Христов, след което матира Караджов с хубав изстрел в долния ъгъл.

В крайна сметка съдбата се усмихна на "лъвовете" в 74-ата минута. Осман Балде подаде към Георги Ангелов, който опита късмета си с шут от сериозна дистанция. Топката премина през куп играчи, което я направи невъзможна за спасяване от Янко Георгиев.

Обратът можеше да бъде факт 10 минути преди края. Чико Цветанов намери включилия се от втора позиция Педро Еуженио, който бе възпрепятстван от това да нанесе голов изстрел заради страхотния шпагат на Михаел Орачев. В заключителните минути Янко Георгиев отново бе на своето място, след като по чудо спаси много опасен изстрел на резервата Педро Еуженио.

В следващия кръг на Верея предстои гостуване на Пирин (Благоевград), докато "шейховете" ще се опитат да вземат точки при визитата си на Черно море.