Победната серия на Лудогорец приключи. "Орлите" направиха грешна стъпка в Бургас, завършвайки 1:1 в драматичен двубой срещу местния Нефтохимик. Битката на "Лазур" бе белязана от много нерви, жълти картони и героични спасявания на капитана на "шейховете" - Янко Георгиев.

Резултатът в мача бе открит чак в 77-ата минута, когато гениално изпълнение на Марселиньо сякаш подпечата поредния успех на шампионите. Не така обаче мислеше резервата на Нефтохимик - Илия Миланов, който 120 секунди преди края се възползва от подхлъзване на Владо Стоянов и с глава фиксира ремито.

Нефтохимик - Лудогорец 1:1 (Развой на срещата по минути)

Малка изненада на "Лазур"

Така Лудогорец не наказа от поредната грешка на втория Левски и по този начин дистанцията между двата тима остава точно 12 пункта. Нефтохимик пък остава на 13-ата позиция.

Двубоят започна с леки проблеми за домакините, които сякаш бяха респектирани повече от необходимото. Стражът на Нефтохимик - Янко Георгиев можеше да бъде сюрпризиран в 9-ата минута, след като удар с глава на нисичкия Вандерсон без малко не прехвърли излезлия малко по-напред капитан на "шейховете".

Ето защо Джонатан Кафу не игра срещу Нефтохимик

Бразилецът имал лични проблеми

Бургазлии обаче демонстрираха, че няма да се дадат без бой на шампиона. В 13-ата минута силен индивидуален рейд на Галин Иванов завърши с тежък изстрел от средна дистанция, който обаче премина на безопасно разстояние от страничната греда на Владо Стоянов.

Бразилската звезда на Лудогорец - Вандерсон сътвори магически финт секунди преди топката да излезе в тъч в 15-ата минута, след което проби в наказателното поле на Нефтохимик и стреля в близкия ъгъл на Георгиев. Лидерът на "зелените" обаче беше на мястото си и отрази. Изненадата на "Лазур" бе на крачка от това да се превърне в реалност още в следващата атака. Защитата на Лудогорец "проспа" един хитър пас за бързия Галин Иванов, който остана сам срещу Владо Стоянов. Звездата на Нефтохимик обаче не демонстрира нужното хладнокръвие и стреля право в обсега на националния ни вратар.

Треньорът на Нефтохимик - Христо Янев се хвана за главата в 28-ата минута, след като видя как неговите момчета са матирани само с едно подаване между Марселиньо и Мисиджан. Получил коженото кълбо, Върджил отправи прострелен пас, който по чудо не бе засечен от връхлетелите към топката Вандерсон и Кешеру.

Три минути преди почивката, отборът на Лудогорец можеше най-сетне да стигне до така търсения гол. Данчо Минев направи едно от обичайните си включвания в атака, след което копна елегантно за непокрития Кампаняро. Бразилецът изобщо не губи време, а директно шутира от воле. С отлична изява обаче блесна капитанът на домакините - Георгиев, който спаси своите от почти сигурен гол.

Ицо Янев щастлив: Малко отбори могат да играят така срещу Лудогорец

"Притежаваме футболисти с качества"

Наглед стабилните изяви на "шейховете" можеха да отидат по дяволите, ако тимът им бе инкасирал попадение в 44-ата минута. Галин Иванов и Георги Вълчев се сблъскаха по безумен начин пред собственото си наказателно поле, подарявайки топката на лудогорци, които набързо я пратиха за Вандерсон. Звездата с №88 обаче направи по-трудното и от няколко метра не успя да уцели очертанията на вратата.

Новите изисквания към съдийството стартираха веднага с подновяването на играта. Домакините имаха претенции за дузпа в 48-ата минута. Иван Вълчанов финтира Моци, навлезе в наказателното поле, а румънецът застана на пътя му и бившият играч на Славия падна. Николай Йорданов обаче остави играта да продължи.

Доста тихичкият през днешната среща - Калудиу Кешеру имаше отличната възможност да разпечата вратата на "шейховете" в 66-ата минута. Румънецът хитро се пребори за една висока топка и отправи изстрел с глава, преминал малко над горната греда.

В 72-ата минута от мача сякаш никой не можеше да повярва, че Лудогорец вече не води в резултата. Главният виновник за това пък се казваше Янко Георгиев, който отчая звездите на гостите с уникална намеса. Как се стигна до всичко - Вандерсон навърза трима играчи на Нефтохимик, след което подаде за Кешеру, който от няколко метра не успя да пробие стража на домакините. При последвалото меле, коженото кълбо отново се върна в краката на румънеца, но в решителния момент, с цената на контузия, Георгиев се хвърли и отрази и този удар.

Владо Стоянов: Докато не станем шампиони, винаги ще има интрига

Грешникът Владо: Извинявам се!

"Събраха ни се доста мачове"

И когато не ставаше с атаки, миг на индивидуална гениалност се оказа достатъчен за попадение на Лудогорец. Лукас Саша върна към намиращия се извън наказателното поле Марселиньо. Националът на България се нуждаеше само от едно докосване, за да насочи топката неспасяемо в горния десен ъгъл на съперника. Попадението доведе до бурна радост в щаба на "орлите", като високо ръката си беше вдигнал и почти винаги спокойният Георги Дерменджиев.

Ядосани от инкасираното попадение, домакините от Нефтохимик хвърлиха всички сили в атака. При поредното центриране, съдбата намигна на "шейховете" и така те изравниха, довеждайки до делириум феновете на "Лазур". Всичко стана след една изсипана топка от корнер, при което точно преди да я боксира, Владислав Стоянов се подхлъзна и така позволи на връхлитащия Илия Миланов без никаква трудност да я вкара с глава в опразнената врата.

До края нервите взеха връх и нито един от двата тима не успя да осъществи някаква по-качествена атака, чрез която да си осигури и трите точки в срещата.

Георги Дерменджиев: Това е футболът, като не вкараш, ще ти вкарат

Дерменджиев: Чувства се лека умора, резултатът обаче е справедлив

"Знаехме, че ще ни очаква здрав мач"

В следващия кръг на Лудогорец предстои повече от любопитен сблъсък срещу Пирин (Благоевград), който от началото на пролетния дял все още не познава вкуса на загубата. Нефтохимик пък гостува на столичния гранд Славия, който преди седмица вече взе скалпа на един "морски" тим - Черно море.