Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1076

Нефтохимик открадна точка от Лудогорец

Комично подхлъзване спря победната серия на Лудогорец

Нефтохимик се пребори за точка срещу шампионите

88′

ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК!!1:1!! ИЛИЯ МИЛАНОВ!! Ядосани от инкасираното попадение, домакините от Нефтохимик хвърлиха всички сили в атака. При поредното центриране, съдбата намигна на "шейховете" и така те изравниха, довеждайки до делириум феновете на "Лазур". Всичко стана след едно центриране от корнер, при което точно преди да боксира, Владислав Стоянов се подхлъзна и така позволи на връхлитащия Илия Миланов без никаква трудност да вкара с глава в опразнената врата.

81′

Анисе Абел ще трябва да подсили халфовата линия на Лудогорец.

77′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! МАРСЕЛИНЬО!! И когато не ставаше с атаки, миг на индивидуална гениалност се оказа достатъчен за попадение на Лудогорец. Лукас Саша върна към намиращия се извън наказателното поле Марселиньо. Националът на България се нуждаеше само от едно докосване, за да насочи топката неспасяемо в горния десен ъгъл на съперника. Попадението доведе до бурна радост в щаба на "орлите", като високо ръката си беше вдигнал и почти винаги спокойният Георги Дерменджиев.

76′

Христо Янев заздравява защитата, пускайки в игра Илия Миланов.

75′

Жълт картон за Йордан Йорданов.

73′

Жоао Пауло се появява в игра за Лудогорец. Напуска Върджил Мисиджан.

72′

ФЕНОМЕНАЛЕН ЯНКО ГЕОРГИЕВ! В 72-ата минута от мача сякаш никой не можеше да повярва, че Лудогорец вече не води в резултата. Главният виновник за това пък се казваше Янко Георгиев, който отчая звездите на гостите с уникална намеса. Как се стигна до всичко - Вандерсон навърза трима играчи на Нефтохимик, след което подаде за Кешеру, който от няколко метра не успя да пробие стража на домакините. При последвалото меле, коженото кълбо отново се върна в краката на румънеца, но в решителния момент, с цената на контузия, Георгиев се хвърли и отрази и този удар.

66′

КЕШЕРУ! Доста тихичкият през днешната среща - Калудиу Кешеру имаше отличната възможност да разпечата вратата на "шейховете" в 66-ата минута. Румънецът хитро се пребори за една висока топка и отправи изстрел с глава, преминал малко над горната греда.

65′

МИСИДЖАН! Реферът Николай Йорданов буквално в следващата атака даде шанс за изстрел от фаул и на Лудогорец. За тях изпълнението бе дело на Върджил Мисиджан, който отправи коварна топка, тупнала малко пред Янко Георгиев. Стражът запази хладнокръвие и съумя да боксира.

65′

Жуниор Кишада се появява на мястото на Густаво Кампаняро.

64′

В 64-ата минута новото попълнение на Нефтохимик - Ранди Онуоха опита късмета си с изстрел от пряк свободен удар, който обаче попадна право в ръцете на Владо Стоянов.

63′

Жълт картон за Лукас Саша, който фаулира играч на домакините малко пред наказателното поле на Лудогорец.

60′

Жълт картон за Онуоха, който за пореден път игра грубо срещу съперник.

49′

Светослав Дяков центрира към Клаудиу Кешеру в наказателното поле и фаулира Георгиев в опита си да играе за топката. Последва сигнал за нарушение, но румънецът продължи и ритна топката във вратата, след което получи картон.

48′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха претенции за дузпа. Вълчанов финтира Моци, навлезе в наказателното поле, румънецът застана на пътя му и бившият играч на Славия падна. Николай Йорданов остави играта да продължи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК! Наглед стабилните изяви на "шейховете" можеха да отидат по дяволите, ако тимът бе инкасирал попадение в 44-ата минута. Галин Иванов и Георги Вълчев се сблъскаха по безумен начин в собственото си наказателно поле, подарявайки топката на лудогорци, които набързо я пратиха за Вандерсон. Звездата с №88 обаче направи по-трудното и от няколко метра не успя да уцели очертанията на вратата.

42′

КАМПАНЯРО! Три минути преди почивката, отборът на Лудогорец можеше най-сетне да стигне до така търсения гол. Данчо Минев направи едно от обичайните си включвания в атака, след което копна елегантно за непокрития Кампаняро. Бразилецът изобщо не губи време, а директно шутира от воле. С отлична изява обаче блесна капитанът на домакините - Георгиев, който спаси своите от почти сигурен гол.

40′

Жълт картон за Георги Хашев, който посегна за топката, но с бутоните напред.

39′

Националният селекционер - Петър Хубчев е в ложите на стадион "Лазур", наблюдавайки изявите на двата тима.

37′

Иван Вълчанов центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец. Бранителят Ангел Грънчов отправи много труден изстрел с глава, който за негово съжаление излезе в аут. Силни заветни минути за Нефтохимик!

33′

Двубоят на стадион "Лазур" е белязан от честите спирания на играта. Домакините залагат на много твърд футбол, който видимо затруднява техничните играчи на Лудогорец. Всичко това рефлектира и върху главния съдия Николай Йорданов, на когото се налага да надува свирката почти през 40 секунди.

28′

МИСИДЖАН! Треньорът на Нефтохимик - Христо Янев се хвана за главата, след като видя как неговите момчета са матирани само с едно подаване между Марселиньо и Мисиджан. Получил коженото кълбо, Върджил отправи прострелен пас, който по чудо не бе засечен от връхлетелите към топката Вандерсон и Кешеру.

24′

Галин Иванов е санкциониран заради реплика към главния съдия на срещата Николай Йорданов.

22′

Жълт картон за Виктор Хомей, който наруши правилата срещу Марселиньо.

17′

ГАЛИН ИВАНОВ! Изненадата на "Лазур" бе на крачка от това да се превърне в реалност още в следващата атака. Защитата на Лудогорец "проспа" един хитър пас за бързия Галин Иванов, който остана сам срещу Владо Стоянов. Звездата на Нефтохимик обаче не демонстрира нужното хладнокръвие и стреля право в обсега на националния ни вратар.

15′

ВАНДЕРСОН! Бразилската звезда на Лудогорец - Вандерсон сътвори магически финт секунди преди топката да излезе в тъч, след което проби в наказателното поле на Нефтохимик и стреля в близкия ъгъл на Георгиев. Капитанът на "зелените" обаче беше на мястото си и отрази.

13′

Домакините демонстрираха, че няма да се дадат без бой на шампиона. В 13-ата минута силен индивидуален рейд на Галин Иванов завърши с тежък изстрел от средна дистанция, който обаче премина на безопасно разстояние от страничната греда на Владо Стоянов.

9′

Стражът на Нефтохимик - Янко Георгиев можеше да бъде сюрпризиран в 9-ата минута, след като удар с глава на нисичкия Вандерсон без малко не прехвърли излезлия малко по-напред капитан на "шейховете".

4′

Лидерът в халфовата линия на Лудогорец - Марселиньо тази вечер играе своя юбилеен мач №150 с екипа на "орлите".

3′

Победа днес ще увеличи преднината на лудогорци пред втория Левски на цели 14 точки. Разстоянието пък от третия - ЦСКА би могло да стане 17 пункта!

2′

Младият Иван Вълчанов ще играе като централен нападател за Нефтохимик. Техничарят ще сменя позицията си с Галин Иванов. Припомняме, че тежко контузен е Венцислав Христов.

1′