Верея пази резултата. Илиас Хасани игра умишлено с ръка.

Удар на Стивън Петков е блокиран. Нападателят беше в полето на Верея.

79′

Селим Керкар стреля силно. Топката мина на сантиметри над гредата.

78′

Интересна атака на Монтана. Топката се отклони в гърба на Саер Сен и стигна до Колев.

77′

Венцислав Бенгюзов е изнесен на носилка и ще бъде закаран в болница. Има вероятно счупен нос от Антоний Иванов. На негово място влиза Илиас Хасани.

75′

Костадин Дяков излиза. Дорде Ивеля влиза.

74′

Бенгюзов лежи на земята. Медицинският екип е на терена.

70′

Спасяване! Брукс спаси удар на Бенгюзов отблизо. Вратарят спаси и добавката на Георги Андонов.

69′

Футболистите на Верея са с много висока тактическа дисциплина. Отборът не играе зрелищно, но знае какво иска.

68′

Принудителна смяна. Селим Керкар влиза, защото Елиаш изпитва болка. Бандаловски става капитан на „лъвовете".

66′

Стивън Петков засилва нападателната мощ на Монтана. Даниел Генов напуска.

64′

Педро Еуженио се справи с Андреас Васев и подаде успоредно на вратата. Защитата изчисти.

62′

Атанас Илиев фаулира Елиаш да Силва.

60′

Мачът е страхотна възможност за играчите на Монтана да натрупат самочувствие.

54′

Атанас Илиев подаде на Саер Сен отляво. Нападателят центрира прострелно, но Илиев и Георгиев не можаха да засекат топката.

53′

Верея вече е в комфортна ситуация. Отборът играе в последно време в мачове с един отбелязан гол.

51′

Педро Еуженио центрира отляво. Защитата се справи.
Здравко Илиев стреля силно над вратата.

49′

Зафиров спря връхлитащия Саер Сен. Ключова намеса на защитника.

47′

ГОООООЛ! Венцислав Бенгюзов стреля по земя. Топката мина под десния крак на Брукс. Андонов свали кълбото към Бенгюзов.

46′

Петър Атанасов напуска. Влиза Атанас Илиев.

45′
45′

Приятна разходка на футболистите на Верея и Монтана.

43′

Жълти картони за Елиаш да Силва и Костадин Дяков за разправия.

43′
42′

Пропуск! Сергей Георгиев изведе Петър Атанасов съвсем сам. Атанасов стреля над вратата на Верея.

41′

Георги Ангелов стреля високо над вратата.

40′

Александър Томаш е бесен на своите футболисти. 40 минути те не могат да пробият отбраната на Монтана,

38′

Петър Атанасов центрира право в ръцете на Колев.

37′

Даниел Генов беше спънат от Бандаловски близо до полето при контра за гостите.

34′

Иван Бандаловски стреля  с глава над вратата след корнер. Бандаловски претендира, че е бил изблъскан.

33′

Елиаш опита да изведе Педро Еуженио. Иван Михов изчисти в корнер.

32′

Атака на гостите чрез Сеар Сен, който се засуети и уби скоростта.

30′

Сеар Сен дебене отпред. Целият отбор на Монтана е пред наказателното си поле.

26′

Педро Еуженио надбяга защитата отляво след пас на Елиаш. Португалецът стреля силно над гредата.

25′

Банадаловски центрира балонно. Брокс скача и лови.

23′

Бамба беше съборен от Андонов. Монтанчанинът лежи на земята.

22′

Вратарят Брокс вече се ориентира да изпълнява бавно аутовете.

21′

Мачът е равностоен с териториално предимство за Верея. Отборът от Стара Загора е в несвойствената му позиция да атакува.

18′

Пламен Колев се засуети и беше притиснат. Вратарят успя да изрите топката напред.

17′

Бандаловски опита да изведе Андонов. Домакините разиграват топката, но не намират пролука в защитата на гостите.

10′

Удар на Момчил Цветанов от 40 метра в аут.

9′

Играчите на Монтана правят много подавания, целящи да укротят натиска на „лъвовете".
Гостите за малко да стигнат до голово положение след грешка на защитата. Колев легна и хвана топката.

7′

Нов фаул за Верея. Центрирането на Педро Еуженио беше изчистено с глава.

5′

Педро Еуженио стреля от границата на полето след заучено положение при изпълнение на фаул. Ударът беше блокиран от Яфане.

4′

Домакините упражняват натиск в първите минути на мача.

2′

Верея изглежда доста офанзивно с трима нападатели.

1′

Новият наставник на Монтана Атанас Атанасов е на мача.

32.Васил Калоянов 19.Юлиян Чапаев

Верея ще посрещне Монтана, след изненадващата победа в София на Ботев над Славия. Този резултат поставя старозагорските „лъвове" в по-добра позиция от най-стария български отбор в битката за избягване плейофите за изпадане.

Ботев прегази Славия насред София

"Канарчетата" се наложиха с 3:0

Монтана е вече с трети треньор от началото на сезона, след като поредната оставка на Атанас Джамбазки беше приета. Това e 18-та рокада през този сезон в отбор от групата на майсторите. Футболистите от Северозапада се обиграват за плейофите и е много възможно да загубят всичките си срещи от втората част на първенството. Те играят открит футбол и отбелязаха 4 гола и пропуснаха 11 в последните два мача.

Това контрастира със затворения футбол практикуван от възпитаниците на Алексндър Томаш. Срещу същите съперници “лъвовете" вкараха 1 гол и допуснаха 1. Томаш е вече опитен треньор и няма да пропусне да запише задължителните 3 точки.

В редовния сезон на 9-ти септември миналата година Верея победи с 3:0. През декември в Ловеч двата отбора завършиха 1:1.