Насточйчиви атаки на домакините отляво. Удар на Сердеров беше блокиран.

Комбинация между Минчев, Сердеров и Домвчийски беше пресечена в последния момент. Славия играе много активно.

48′

Осветлението на стадион Васил Левски е запалено. Ето защо Славия не може да играе в Овча купел.

45′
45+1′

С тази игра Славия и Пирин могат да играят няколко дена без гол. Като се изключи гредата на Николай Димитров разбира се.

45′

Домо получи жълт картон.

43′

Дълга атаа на гостите. Домакините дебнат за контраатак.

39′

Този път Иван Минчев центрира и не стана нищо.

38′

Отново фаул на мястото на Николай Димитров. Той беше спънат на точното място.

36′

Сердеров стреля от 25 метра отляво. Топката профуча покрай далечната грда.

33′

Николай Димитров стреля от линията на наказателното поле. Костов плонжира и лови.

31′

Златинов излезе в добра позиция, но се оказа, че е извършил нарушение.

29′

Сердеро фаулура грубо Сандев до десния тъч. Без картон.

28′

Абдула стреля опасно над врата с глава след корнер.

25′

Златинов стреля малко над сглобката след прекрасна комбинация.

23′

Интересни лица на трибуните. Тодор Стойков, Георги Илиев - Майкъла.

21′

Стархотен пробив на Георги Пашов. Той стреля право в ръцете на Костов.

20′

Костов спаси с котешки рефлекс след рикошет в Домвсчийски.

19′
15′

Румен Сандев отне топката пред Николай Димитров в наказателното поле.

13′

Дълга атака на Пирин. Дани Младенов стреля над вратата от чиста позиция. "Белите" не можаха да изнесат топката.

11′

Греда на след изпълението на Николай Димитров. Иван Минчев стреля с глава над гредата при добавката.

10′

Опасен фаул за Славия пред полето леко отдясно.

7′

Обещаваща атака на "орлетата" беше провалена с лошо подаване. Топката излезе в аут.

5′

Кощрна изби с глава пред връхлитащия Сердеров.

3′

Сердеров задържа дълго топката отдясно о уби темпото на добра атака на домакините.

2′

И двата отбора тръгнаха напред от първата минута.

1′
35.Георги Йомов 30.Тодор Траянов

Славия приема Пирин и при победа ще има 13 точки и ще се застигне своя съперник в таблицата за класиране. Амбициозните тимове на Берое и Локомотив (Пд) имат същия брой точки и домакинският успех ще направи четворно равенство на седмото място.

„Орлетата" от югозапада при победа ще застанат само на точка зад шестия Ботев и ще направят сериозна заявка за попадене във „великолепната шестица".

През миналия сезон срещите между тези два съперника  бяха много драматични и в нито една от тях доамкините не се поздравиха с победа. На стадиона в Овча купел (тогава Славия играеше все още домакинските си срещи там) гостите първо удържаха нулево равенство, а през април спечелиха с 1:2.

Славия започна много слабо сезона и загуби първите си 4 срещи. След знаменития обрат срещу пловдивския Локомотив започна да печели точки и се придвижи към средата на класирането. Радваща е тенденцията треньорът Александер Тарханов да залага на млади футболисти от собствената школа.

Пирин също е отбор разчитащ на младостта. За съжаление Тони Тасев няма да може да играе. Футболистите показаха, че не се влияят от отношението на част от публиката към “старшията" Стефан Генов - Чечо.

И двата отбора не обичат да играят за равен и успяха да направят обрат срещу пловдивските железничари. Пирин направи хикс само в домакинството си срещу ЦСКА-София. “Белите" ремизираха в Каварна срещу Черно море.

Славия за пореден път ще домакинства на Националния стадион Васил Левски, защото стадионът в Овча купел все още не отговаря на изискванията за провеждане на срещи в Първа лига.