Времето на Пирин изтича. Опитните играчи на Септември умело дирижират събитията на терена.

Костов финтира и потърси близкия ъгъл. Топката излезе в аут. Галев беше покрил ъгъла си.

70′

Даниел Младенов остана сам срещу Галев, но се оказа в засада.

67′

ГООООЛ! Борис Галчев не се радва. Той финтира Макенджиев и вкара отблизо. Ишмаел успя да се измъкне преди това, но вратарят спаси с крак. Топката достигна до бившия капитан на ЦСКА, който хладнокръвно реализира.

Първи гол на Галчев след повече от две години в групата на майсторите. За последно той реализира за ЦСКА срещу Литекс през 2015-а година.

63′

Димитър Благов изрита здраво Богомил Дяков. Картоните са по три.

62′

Четвъртият съдия е поискал от органите на реда да преместят Милен Радуканов. Според рефера Радуканов се намира в непозволена близост до резервната скамейка.

60′

Румен Сандев получи най-сетне картон за фаул срещу Мартин Тошев.

59′

Брилянтна намеса на Макенджиев. Мартин Тошев шутира мощно, след като се освободи пред полето. Стражът на Пирин се хвърли надясно и успя да отклони топката в корнер.

54′

Тошев получи нов удар по главата от Сандев. Футболистът на Септември извика здраво, но се изправи бързо.

53′

Румен Сандев с глава с удар отдолу нагоре за малко не порази вратата на Септември.

52′

Тошев изпусна възможност да остане сам срещу Макенджиев след смяна на позициите на играчи на Септември. Тошев опита да подаде с пета към Георгиев и топката излезе в аут.

49′

Башлиев с игра с тяло не даде шанс на Романов да пробие отляво и топката излезе в аут.

48′

Милен Радуканов наблюдава мача зад мрежа. Наставникът е притеснен, че не може да ръководи отбора си.

46′

Иван Вълчанов остана в съблвкалнята. В игра влезе ганаецът Ишмаел Байду.

45′

Димитър Васев даде много сериозни указания на своите възпитаници.
Ръководството на Пирин гледа с оптимизъм към второто полувреме.

45+2′

Двата отбора се оттеглят на почивка след здрава игра.

45+1′

Даниел Георгиев изчисти пред връхлитащия Тодор Траянов. Пиринци са по-бойки и печелят първите топки.

45′

1 минута добавено време.

44′

Бранеков прочете случващото се на терена и изчисти в тъч, прекъсвайки опасна атака на Пирин отдясно.

42′

Богомил Дяков спря бърза контра на "орлетата" и се извини колегиално.

41′

Тошев отне топката дълбоко в полето на Пирин. Галчев не можа да овладее подадената му топка.

39′

Станислав Костов се включи пълноценно по десния фланг. Но загуби топката и фаулира Иванов.

36′

Осезаемо преимущество в притежанието на топката за Пирин в последните минути. Почитателите на домакините са доволни от този компонент в играта.

34′

Опит за заучено изпълнение на фаул от играчите на Пирин. Плътният шут на Сандев намери главата на Борис Галчев.

32′

Тодор Траянов стигна първи до топката пред вратаря, но тя излезе в аут. Играта на Пирин се изостри.

30′

Удар на Сандев с глава след корнер отдясно. Топката се насочи остро диагонално, но премина покрай далечната греда в аут.

28′

Благов спъна отзад Галчев. Ангелов реши да не показва нов картон.

25′

ПРОПУСК! Галчев напредна бързо отляво и центрира по земя. Мартин Тошев се размина с топката, а Иван Вълчанов съвсем сам стреля над врататата.

24′

Даниел Георгиев направи ненужен фаул срещу Станислав Костов.

23′

Прекъсване за освежаване. Ангел Ангелов дава минутка отдих на двата отбора.

22′

Борис Галчев фаулира Макенджиев, след като топката беше центрирана отляво при бърза контра на гостите. Галчев видя жълтия цвят на картона.

20′

Вече играта трайно се пренесе в полето на Септември.

18′

Кръв има по лицето на Мартин Тошев. Стилян Николов неволно го удари с ръка и му причини аркада. Николов беше декориран в жълто.

15′

Септемврийци организираха много бърза контра след корнера. Накрая Паланков блокира Иванов отляво и топката излезе в аут. Преди това Романов много хитро се измъкна от засадата отдясно.

13′

Башлиев центрира и печели корнер. Първи за неговия отбор в мача.

11′

Пиринци по преместиха играта напред. Темпото е добро, но липсва решителният пас.

9′

Софиянци разиграват продължително отзад. Домакините сменят острата преса с лежерна.

6′

Септемврийци са по-активни и повече гледат към вратата на съперника.

4′

Владислав Романов направи изключителен рейд отляво и стигна до гредата. Пасът му не стигна до Мартин Тошев, който беше пред голлинията. Юлиян Попев се намеси отлично.

2′

"Орлетата" пресират здраво от самото начало и гостите се налага да връщат към вратаря си.

1′

Прекрасно време за игра. Ангел Ангелов даде началото на интригуващия мач.

4. Димитър Митев 15.Васил Добрев

Отборите на Пирин и Септември се очаква да направят зрелищен мач във втория кръг на Първа лига. Благоевградчани стартираха с ценна победа на негостоприемното игрище в Коматево.

Милен Радуканов е наказан и няма да може да дава указания от треньорската скамейка. На негово място в стартовия лист е записан Стефан Гошев. Атаката ще бъде водена от Станислав Костов и спрягания за трансфер в столичния Левски - Даниел Младенов. Пирин по правило печели срещите си на стадион "Христо Ботев".

Димитър Васев залага на бившия капитан на ЦСКА - Борис Галчев и опитния Александър Бранеков. Септември загуби първия мач и се нуждае от точки за да не загуби темпо в битката си за оцеляване в групата на майсторите.

Двата отбора играха в началото на месеца приятелска среща и тогава септемврийци извоюваха ценна победа с 1:0.