Ераносян е застанал зад вратата на Локомотив. Служител на органите на реда беше изпратен да го изгони.

Ванчо Тряанов получи картон за фаул при атаката на Суда.

84′

Велковски шутира опасно, Но Николов изби с глава.

83′

Ванчо Траянов беше спънат отзад от Орлин Старокин.
Волен Чинков изгони Ераносян от скамейката, който удари ръката на четвъртия съдия.

81′

Умарбаев пропусна за Кики, който шутира по земя. Макенджиев се хвърли надясно и изби в корнер.

79′

Доста брак в играта на Локомотив и то в наглед не сложни ситуации.

78′

Мартинович си спря лошо топката и ударът му беше блокиран.
Дино беше изведен с двоен пас зад защитата, но отново Макенджиев показа класа.

76′

Везалов лежи на терена след сблъсък с играч на Пирин при борба за първа топка.

75′

Няма го мига на фантазията в играта на „смърфовете".

73′

Радуканов е върнал отбора си в последната третина на полето. За сега играчите на Пирин се справят с много борба.

71′

Башлиев не можа да уцели удобна топка центрирана отдясно. Кълбото излезе в аут.

70′

Домакините искат втори картон за Йевтовски след нов негов груб фаул.

69′

Стефан Йевтовски получи осмия картон в мача.

68′

Румен Сандев влезе лошо в гърба на Парвиз Умарбаев. Нарушението можеше и да е за червен картон.

67′

Нахлуващият Велковски получи топката отляво и стреля с глава. Ударът му беше уловен с вещина от Макенджиев.

67′

Везалов успя да пресече остра атака на домакините,

64′

Стилян Николов получи картон за груб фаул.

63′

Иван Цветков се измъкна от Везалов и стреля покрай гредата.

61′

Стилян Николов игра с глава в наказателното поле на Пирин, но гостите искаха дузпа.

61′

Иван Цветков е казал нещо нецензурно на асистент съдията.

60′

Играчите на Пирин започнаха да ритат напред и нагоре, когато се чувстват притиснати.

60′

Опит на домакините да минат центъра. Иван Цветков, а после и Орлин Старокин не можаха да стигнат до топката.

59′

Везалов игра рисковано срещу Цветков, но беше фаулиран.

58′

Кики отне топката в невралгична зона, но играчите на Пирин самоотвержено се справиха с атаката.

57′

Пламен Крумов получи хубава топка отляво и я изрита нагоре в аут.

55′

Харуби е несигурен, но все пак хвана топката на границата на полето.
Играта започна мног да се накъсва. Емоциите вземат връх.

54′

Волен Чинков пропусна авантаж и спря контра на домакините. Публиката е недоволна.

53′

Велковски отне от Костадинов, който направи нарушение за картон.

51′

Макенджиев се пласира отлично и овладя центрираната от корнер топка.

50′

Цветков центрира от фаул. Футболист от Локомотив изчисти в корнер.
Стилян Николов стреля с глава малко над гредата.

48′

Кощърна оказа техника и Шоко го спъна за картон.

47′

Парвиз Умарбаев остава като основно острие на „смърфовете". Дани Кики играе зад него.

45′

Велковски сменя Димо Бакалов.

45′

Шоко сменя Роберт Петров.

45′

Има спекулации за неизплатени заплати в Локомотив (Пд). Христо Крушарски е успокоил отбора, като е заявил, че когато се върне в България сметките ще бъдат уредени.

45+3′

Дисциплинирано първо полувреме за Пирин. Радуканов засега показва, че е по-добър психолог от Ераносян.

45+2′

Висока топка беше отиграна няколко пъти с глава пред полето на Пирин. Футболист на Локомотив се оказа в засада.

45+1′

Топката достигна до Йетовски в опасна близост до вратата на Макенджиев. Йетовски не можа да нанесе удар и се получи нещо като центриране.

45′

Две минути добавено време.

43′

Макенджиев скочи лошо при центриране. Той се сблъска със защитник, но негов съотборник успя да изчисти.

41′

Орлин Старокин лежи на терена, но може би не е лошо контузен.

40′

Николов за малко да създаде проблем пред вратата на Пирин с нескопосано отиграване. Все пак той се коригира и изчисти в тъч.

39′

Александър Башлиев показа техника и беше спънат от Димо Бакалов.

38′

Дани Кики центрира опасно за Виданов от фаул. Двама играчи на Локомотив се разминаха с топката пред Макенджиев.

37′

Умарбаев центрира от корнер неадресирано и защитата се справи с изчистването.

36′

Офанзивните футболисти на Локомотив са малко инертни, а по фланговете липсва така желаната острота.

34′

„Железничарите" продължават да са по-настойчиви, но атаките им достигат до наказателното поле на Пирин.
Волен Чинков отиде до тъч линията и каза на Ераносян: „Ще ти го кажа само веднъж! Спокойно, ей!

32′

Димо Бакалов стреля много високо над гредата от фаул. Топката беше по-удобна за центриране.

31′

Технична игра на Димитър Везалов в защита.

29′

Ераносян е недоволен от Пламен Крумов, който не изпълнявал нищо от казаното му. След лошо изчистване на Крумов стана гола за Пирин.

28′

Дани Кики стреля силно от фаул в долния десен ъгъл на Макенджиев, който беше хванат в крачка. Акостиралият през зимата страж успя да избие топката с крак.

27′

Иван Цветков не можа да подаде хубаво на Суда, който оставаше сам срещу Хураби. “Орлетата" имат възможности за бързи и опасни контри.

25′

„Смърфовете" се опитват да наложат превес в играта. Но топката не може да достигне до техните нападатели.

23′

Спорно отсъждане на тъч породи реакции на треньорските скамейки.

21′

Иван Цветков сменя Дани Младенов.

20′

Аймен Суда симулира пред наказателното поле на Локомотив.

17′

Дани Младенов разтегна дясното бедро и най-вероятно ще напусне.

16′

Натиск на Пирин. Костадинов опропасти хубава атака с лош пас.

14′

ГООООЛ! Орлин Староокин стреля от границата на наказателното поле от воле  по земя неспасяемо в левия ъгъл на Каруби. Той овладя отлично на гърди лошо изчистена топка от Пламен Крумов. Преди това Александър Башлиев навърза няколко защитника от ляво и подаде по земя топката достигнала до Крумов.

13′

Макенджиев спаси удар от близо на Умарбаев. Мартинович слезе до аут линията и върна назад.

9′

Дани Кики се опитват да бъде активен, но опитите му са обречени на неуспех.

5′

Суматоха в наказателното поле на Локомотив. Топката беше изчистена, след като Старокин не можа да засече центриране отдясно.

4′

Голяма битка за всяка топка. Домакините са по-настойчиви.

3′

Локомотив (Пд) има шест промени спрямо мача си срещу Нефтохимик.

1′
15.Димитър Благов 37.Ияд Омар Хамуд

Пирин ще приеме пловдивския Локомотив в четвъртия мач от кръг №22 от Първа лига. През есента двата отбора направиха много зрелищен мач, който беше решен в добавеното на мача с гол на Дани Младенов. И Пирин и Локомотив (Пд) играят красив и атакуващ футбол, което създава очакването за много атрактивен мач.

НА ЖИВО Локомотив (Пд) - Пирин: Традицията предвижда железничарска победа

"Орлетата" ще се опитат да постигнат първа победа в Пловдив

Победа на „орлетата" ще отвори възможността им да атакуват заветно място в първата шестица. Те започнаха много силно след зимната пауза и спечелиха първите си два мача - срещу Левски у дома и срещу Монтана на негостоприемния стадион в Ловеч. Милен Радуканов е много амбициозен и е първият наставник от известно време насам, приет от придирчивата благоевградската публика.

Голям проблем за Едуард Ераносян е отсъствието на головата машина Мартин Камбуров. Това ще отслаби нападателната мощ на „смърфовете", но в същото време ще направи по-непредсказуеми атаките на „железничарите". Една тяхна победа ще ги бетонира в първата шестица и те ще могат спокойно да доиграят сезона и да съсредоточат силите си за мача с Лудогорец за Купата на България и за евентуалния бараж за участие в Лига Европа.

Формулата на първенството е такава, че точно тези два отбора е много вероятно да играят за този бараж, защото изглежда напълно възможно Локомотив (Пд) да заеме четвъртото място в крайното класиране, а Пирин седмото.

Мачът ще бъде ръководен от Волен Чинков, който е доказал, че умее да владее събитията на терена.