Две минути добавено време. Достойно за този мач.

Жуниор Мапуку напуска. Салмикиви влиза на неговото място.

Хазуров е фаулиран пред границата на полето на Берое. Мариян Огнянов напуска. Живко Петков влиза.

Мапуку се пребори за една топка в центъра и тръгна напред. Защитата изчисти.

84′

Перниш скочи и улови топката след балонно центриране отляво.

81′

Пропуск! Ерик Почански не можа да уцели вратата от близо. Илия Миланов успя да отклони топката в корнер.

80′

Чуват се скандирания и на фенове на гостите: "няма мое, няма твое ..."

79′

Ерик Почански сменя най-активния играч на Берое - Карлос Охене.

78′

Опит за натиск на Нефтохимик.

76′

Мариян Огнянов подаде на Галин Иванов отляво. Хазуров не можа да засече острата топка пред вратата на Перниш.

75′

Янко Герогиев изпревари Мапуку. Охене опита да изведе нападателя.

74′

Опит за атака през Охене. Подаването му беше много лошо.

73′

Играчите на Нефтохимик си правят много подавания на късо разстояние един от друг.

68′

Любо Божинов сменя Яни Пехливанов.

67′

Много грешни подавания от страна на двата отбора.

66′

Зехиров стреля в стената. Топката падна в ръцете на Георгиев.

65′

Охене беше спънат на пет метра пред полето на Нефтохимик. Мачът е с много фаулове.

62′

Играчите на Нефтохимик отново си подават с вратаря Георгиев.

61′

Атанас Зехиров сменя Радослав Кирилов,

58′

Изстрел на Йордан Йорданов. Топката мина на метър над вратата.

55′

Хомей центрира отляво, Хазуров скочи най-високо и отправи слаб удар.

53′

Комбинация между Делич и Мапуку. Пехливанов успя да отнеме топката.

51′

Костадин Хазуров сменя Венци Христов, който скоро се завърна след контузия.

49′

Серия от центрирания за гостите. Те са по-активни след почивката.

47′

Радослав Кирилов проби отляво. Ангел Грънчов успя да изчисти.

45′
45+1′

Галин Иванов стреля право в ръцете на Перниш.
По едно положение за двата отбора преди почивката.

45′

Едан минута добавено време.

44′

Спасяване! Перниш скочи и хвана топката, която беше насочена към вратата му от Венцислав Христов с глава. Мариян Огнянов центрира.

40′

Защитата на Нефтохимик си подава дълго време топката с вратаря Георгиев. Няма преса от страна на гостите.

35′

Много борба за всяка топка. Особено се отличават Охене и Пехливанов.

33′

Ангел Грънчов непокрит стреля с глава след корнер в аут. Мариян Огнянов центрира отляво.

30′

Перниш изчисти след недоразумение в защитата на Берое.

29′

Йордан Йорданов си върна на Кохей Като и получи картон.

28′

Героги Динков получи картон за реакция.

26′

Поредна атака на Берое отляво. Ферарио Спасов търси слабото място в защитата на Нефтохимик.

24′

Мапуку центрира остро отляво. Защитата успя да изчисти. Радослав Кирилов не успя да уцели топката.

20′

Галин Иванов стреля от 35 метра от фаул право в ръцете на Перниш.

17′

Спасяване! Янко Герогиев спаси удар от близо на Делич. Мапуку даде извеждащото подаване.

15′

Мариян Огнянов изрита здраво Кохей Като. Баялцалиев не показа картон.

13′

Мачът е без публика, но има достатъчно зрители, които виждат играта и скандират.

9′

Мапуку преодоля Грънчов отдясно. Георгиев хвана центрираната топка.

8′

Гостите имах фаул пред полето на Нефтохимик. Защитата изчисти центрирането, но контраатаката на Нефтохимик беше спряна с фаул.

6′

Пропуск! Венци Христов беше изведен сам срещу Перниш от Мариян Огнянов. Ударът на Христов беше избит от вратаря в корнер.

4′

Опасен пряк свободен удар за Нефтохимик. Защитата изчисти центрирането.

3′

Янко Герогиев изчисти напред след неразбирателство в защитата на домакините.

2′

Перниш се хвърли и ликвидира първата опасност пред вратата на Берое.

1′

Слънчево време. Идеално за футболен мач.

24.Костадин Хазуров 91.Ерик Почански

Нефтохимик има нужда от задължителна победа срещу Берое за да запази теоретичните си шансове за избягване на плейофите за изпадане. Разликата между двата отбора е 9 точки.

През редовния сезон Нефтохимик постави началото на кризата в Берое довела до изгонването на старши-треньора Александър Димитров. През август "шейховете" победиха старозагорци с 1:0 и спряха техния устрем за място в първата шестица.

НА ЖИВО: Берое - Нефтохимик

Важна проверка и за двата тима

Берое си върна през декември с домакинска победа с 2:0. Момчетата на Ферарио Спасов все още не могат да намерят верния ритъм и да оправдаят доверието на спонсорите и на вярната си публика.

Наставникът на Берое  няма да може да разчита на Иво Иванов и Мартин Райнов. Срещата ще се играе без публика, защото бургазлии са наказани. Това е първо домакинство на Нефтохимик във втората осмица.