Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 213

Битка до корнера на Монтана. Железничарите бавят времето, Три добавени минути.

87′

Любомир Генчев смени Цветан Генков. Иван Колев приключи със смените.

85′

Ивайло Василев беше притиснат от Цветан Генков. Вторият успя да блокира изритването на вратаря, но топката излезе в аут.

82′

ГОООЛ! Високият 1.60м Данило Соуза Муниж-Бала  отбеляза с глава. Той беше непокрит в малкото поле на Банков.

81′

„Домакините" се опитват да отбележат още едно почетно попадение.

78′

Фернандо Силва се опита да финтира в полето, но Керчев изчисти в корнер.

78′

Атанас Илиев вместо да стреля реши да подава в полето на Бала. Вторият не можа да отправи удар.

76′

Фиданин центрира отляво. Топката преля над играчите.

74′

Йордан Апостолов сменя Николай Христов.

70′

ГОООЛ! Димо Атанасов вкара лошо отбитата от Ивайло Василев топка към него. Куриор центрира от фаул отляво.

68′

За съжаление Кифует трябва да излезе. Заменя го Димо Атанасов.

67′

Стевица Кузмановски хвърля поредния си коз. Влиза Фернадо Силва на мястото на Петър Атанасов.

65′

Иван Иванов стреля силно в аут.

62′

Кифует беше изпреварен от Василев при поредното извеждащо центриране. Вратарят изкара въздуха на конгоанеца.

60′

ГОООЛ! Кифует беше изведен сам срещу Василев. Той се пребори и надбяга защита. Шутира във вратаря, топката се върна в него и той с глава я насочи във вратата.

59′

Пепи Атанасов се извиси пред вратата на гостите. И необезпокяван от никого свали с глава топката в аут. Сергей Георгиев беше центрирал отляво.

57′

Кифлати за малко да надбяга защитата на „домакините."

56′

Данило Соуза-Бала сменя Даниел Генов.

53′

Керчев проби отляво, центрира и Михов малко нескопосано изчисти в корнер.

51′

Мечев шутира право на горе.

50′

Курьор отново извежда железничарите напред. Генков пропусна една топка за мартиниканеца, който се измъкна за втори път за гърба на Михов и технично преодоля Василев.

48′

Кифует бе изпреварен от Василев, който предотврати сигурен гол за гостите.

47′

Двата отбора се вкопчиха в битка в центъра.

45′

Започва второто полувреме. Дано бъде в унисон с мотото на Първа лига: „В името на играта кръвта ще закипи".

45+3′

Край на полувремето, което се оказа интересно за някои зрители.

45+2′

Трифонов получи жълт картон за лошо влизане в краката на Николай Христов.

45+1′

Сергей Георгиев влезе лошо на Банков и получава жълт картон.

42′

Михов изпревари Генков пред вратата на Василев.

41′

Шоко направи хубав пробив отдясно. Но нападателите останаха под топката след центрирането.

37′

Най-сетне Стивън Петков успя да излезе. Замотаването на смяната му помогна да вкара гол, но той не може да продължи. Влиза Атанас Илиев.

34′

ГОООЛ!  Стивън Петков не може да ходи, но изравни резултата. Той засече прекрасно топката с глава във вратата на Банков, след центриране на Атанасов от фаул отляво.

33′

Венци Керчев получи картон за груб фаул.

31′

Стивън Петков има проблеми. Може би получи разтежение.

26′

Курьор технично премина през защитата на Монтана, но се подхлъзна и падна.

25′

Гостите трайно се настаниха в половината на Монтана.

21′

ГОООЛ! Матиа Курьор хвърли в ексраз феновете на гостите. Той получи дълъг извеждащ пас от Игор Джорман, надбяга защитата и с едно докосване вкара топката във вратата.

18′

Даниел Генов получи картон за фаул през центъра.

18′

Матиа Курьор получи картон за игра след съдийски сигнал.

17′

Петър Атанасов шутира от границата на полето. Банков се разтегна и изби в корнер.

13′

Горнооряхоци окрилени от новия треньор са по-активни.

10′

Сергей Георгиев не можаотблизо да преодолее Банков с глава. Георгиев осъществи лош контакт с топката.

8′

Разбъркване в полето на Монтана. Поредица от удари с глава. Защитата на Монтана се справи.

5′

Центриране от фаул на „домакините". Вратарят необезпокояван лови.

1′

Игор Джорман дебютира за горнооряховчани.

17.Александър Веселинов 9. Тихомир Кънев

Монтана приема в Ловеч горноряховските железничари в битка за отлепяне от дъното. И двата отбора са чергари и макар отговорили на изискванията и допуснати до участие се налага да пътуват за домакинствата си.

Днешната среща ще се играе от 15:15 часа на китния стадион в Ловеч, защото на стадион Огоста в Монтана няма монтирано осветление.

Монтана има 4 точки от 1 победа и 1 равенство. Момчетата на Стевица Кузмановски продадоха скъпо кожата си в Благоевград, а седмица по-късно станаха причина за изгонването на наставника на Нефтохимик.

Горнооряховци, които преминават Балкана за домакинските си срещи, направиха сериозна селекция и привлякоха опитен наставник в лицето на Ангел Червенков в началото на сезона. За съжаление на ръководството играчите не харесаха Червенков и го обвиниха, че не става за нищо.

Днес начело на отбора ще бъде бившият национален наставник на Индонезия и Славия, Иван Колев. Той има много силно нападение в лицето на Тихомир Кънев, Цветан Генков, Матиа Курьор и Рахави Кифуети. Колев си е поставил за цел отлепяне от дъното и е много вероятно това да стане още днес.