Турнир: efbet Лига Стадион: "Лаута" Зрители: 100
90+4′

Сиемон Мечев стреля в аут, малко над гредата

90+2′

Пехливанов фаулира Кавдански пред полето на гостите. Георги Чакъров получи картон за реплики.

90′

Смирнов стреля неточно с бинтованта си глава. Две минути добавено време.

89′

Вълчанов сменя Орачев.

88′

Атака отляво на Локомотив. Последният пас не беше добър и защитата изчисти.

85′

Нефтохимик изравни играта. Умората личи и в двата отбора. Като че ли нулевото равенство удовлетворява всички.

82′

Тихомир Кънев стреля в аут от границата на макото поле. Янаки Смирнов продължи центрирането отляво.

77′

Стефано Кунчев спаси своя отбор. Орачев изведе свой съотборник сам срещу вратаря, но ударът бе в тялото на вратаря.

70′

Остро центриране отдясно на „домакините". Защитник на бургазлии чисти с глава.

69′

Хубав пас на Кънев към Смирнов, но вторият се оказа в засада.

67′

Георги Чакъров смени Костадин Хазъров.

63′

Центриране на Манев отляво. Костадин Хазуров отправи от чиста позиция слаб удар с глава.

62′

И двата отбора използват безцелни центрирания не водещи до нищо.

61′

Владислав Узунов на мястото на Георги Каранейчев. Янаки Смирнов отново получава лекарска помощ.

60′

Дълго разиграване за „домакините". Симеон Мечев стреля в аут.

59′

Атанас Чипилов сменя Александров за Нефтохимик.

57′

Тихомир Кънев за удар с лакът.

56′

Красен Трифонов остана сам отляво. Но ударът му не намери очертанията на врататан на Колев.

51′

Янаки Смирнов има нужда от медицинска помощ. Той пострада след въздушно единоборство.

50′

Димо Атанасов за груба игра.

48′

Яни Пехливанов фаулира Милен Желев.

46′

Без промени в съставите на двата отбора. Сленцето вече не грее над стадиона в Пловдив.

45′

Център за гостите от Бургас.

45+3′

Равностойно първо полувреме.

45+2′

Тихомир Кънев от два метра не можа да избута топката във вратата. Стоян Коле някак успя да стигне до топката.

45+1′

Удар на Кънев над вратата. Топката е закачила футболист в зелено.

45′

Николай Йорданов назначи две минути добавено време. Тепературата е около 35 градуса.

43′

Умората налегна и двата отбора и грешките зачестиха.

42′

Димо Атанасов отново влезе остро отляво. Колев не се ориентира при центрирането, но нямаше кой да се възползва.

Локомотив отново се опитва да упражни натиск.

40′

Центриране от фаул от ляво на домакините. Бе отсъден фаул срещу Николай Дюлгерв.

38′

Янаки Смирнов отправи крив удар отдалече.

37′

Стефано Кунчев излезе пред полето и изчисти. Гостите опитаха да изведат Хазуров.

35′

Опасен фаул за Локомотив пред полето отляво. Тихомир Кънев стреля в стената подредена от Стоян Колев.

35′

Любомир Божнов за груб фаул срещу Янаки Смирнов в центъра на терена.

33′

Мечев бе ударен от Георгиевски в главата.

31′

Сиемон Мечев влезев историята с първия картон за новия сезон в групата на майсторите.

29′

Атака на Локомотив отдясно. Центрирането мина над вратата на Колев.

28′

Много активни са крайните защитници на „домакините". И Димо Атанасов и Милен Желев.

27′

Смирноя опита да изведе съотборник с пета. Защитник на гостите се справи със ситуацията.

26′

Янаки Смирнов бе свален земята от защитник на гостите. Така бе спряна бърза контра на гоорноряховските железничари.

23′

Минута за освежаване. Играта е спряна. Играчите пият вода.

22′

Удар на Тихомир Кънев след завъртане на 180 градуса. Топката мина точно до гредата на Стоян Колев.

18′

Стоян Колев изби лошо, центрирана отляво топка, но защитник притича и ликвидира опастността.

16′

Бургазлии организираха опасна контраатака отляво. Но последният удар бе блокиран. След корнера Хазуров извърши нарушение.

15′

Гостите изравниха играта. Техните атаки са по-опасни.

12′

След центриране от фаул отляво Яни Пехливанов засече топката в аут. Нефтохимик беше много близко до гола.

9′

Меле в полето на Локомотив, но Димо Атансов успя да изчисти.

6′

„Домакините" атакуват основно отляво. Центриране от корнер. Този път Стоян Колев избива силен удар, който беше точно в него.

5′

Стефано Кунчев акробатично изби удар от далече на гостите.

3′

Симеон Мечев отправя първия удар от новото първенство. Топката преминава високо над вратата.

2′

Железничарите заповат по-активно. Бургазлии са леко прибрани отзад.

1′

Започна 94-тото първенство по футбол на България. Рехаво присъствие на зрители.

4 Николай Христов 15 Живко Петков

Със срещата между горнооряховският Локомотив и бургаския Нефтохимик започва 94-то първенството на България по футбол.

Предвид новите наредби и изисквания срещата ще се играе в Пловдив на стадион Лаута,

И двата отбора през миналата година играха във втория ешелон, но се възползваха от възможността да се завърнат в групата на майсторите, която беше преструктурирана в А професионална група. Локомотив зае 3-то място, а Нефтохимик 12-то. Бургазлии се спасиха от изпадане при аматьорите едва след последния кръг.

В Горна Оряховица победа спечелиха гостите от Нефтохимик с 1:3. В Бургас срещата завърши наравно 2:2.

И Локомотив и Нефтохимик ще си поставят като първоначална цел запазване местата си сред елита на българския футбол.