Костадинов заменя Попев.

71′

Милев заменя Косоко.

58′

Жоао Пауло ознаменува добрата си игра с ГОЛ за 3:1! Всичко в този мач сякаш приключи!

56′

Грозданов заменя Тасев.

50′

Далечен изстрел на Неделев. Вратарят спасява.

46′

Благов заменя Траянов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Костов с ново спасяване, този път след изстрел на Юсеин.

40′

Костов не спира да спори с главния съдия при всеки отдал му се шанс. Той вече има официално предупреждение...

35′

Акции и в двете половини от терена. Студеното време явно не оставя възможност на състезателите да бъдат статични на игрището.

32′

Нов опит на Пауло да притесни отбраната на съперника, този път това не се случва.

28′

Косоко бележи за 2:1! Дербито определено се получава!

26′

Жълт картон за голмайстора Костов.

25′

Костов се разписа за 1:1! Грешка в защитата на Ботев беше наказана от състезателя на Пирин! Резултатът е изравнен!

22′

ГОЛ на Неделев! 1:0 за Ботев (Пловдив)!

21′

ДУЗПА за Ботев! Пауло пада в наказателното поле и реферът посочва бялата точка!

20′

Доста грешки в представянето и на двата тима.

19′

Пауло стреля над вратата.

17′

Неделев и Пауло си взаимодействат добре, но така и не успяват да излязат в голова ситуация.

12′

Вратарят на Пирин изпревари Пауло, при първата по-сериозна грешка в защитата на гостите. Стражът смъмри бранителите пред себе си.

11′

Множество подавания към Неделев, който обаче е добре охраняван от съперниковите бранители.

10′
6′

Сандев стреля от свободен удар, гол няма.

5′

Външните халфове на Пирин демонстрират самочувствие, включват се често в атака, но така и не стигат до голов изстрел.

3′

Шут на Стоянов, топката минава встрани от целта.

1′

19.Атанас Пашалиев 9.Владислав Златинов

В Ботев (Пловдив) се заканват люто на Пирин (Благоевград) преди днешния мач от 19-ия кръг в Първа лига.

Двубоят е от 17:30 часа на базата в Коматево, а феновете ще плащат между 8 и 10 лева, за да наблюдават любимците си.

Резултатите на Ботев в последно време не впечатляват, а загубата с 0:4 от Нефохимик разочарова и най-верните им привърженици.

Затова футболистите са обещали да завършат годината със стил, като победят Пирин.

В Ботев срещат сериозни затруднения с финансирането и ще се разделят с доста играчи по икономически, а не спортно-технически причини.

Треньорът на Ботев Николай Киров отново ще пусне куп юноши на мястото на отстранените играчи, както и на нападателния дует Тодор Неделев - Жоао Пауло, за да бележи.

Мачът е и тест за феновете, които ще покажат с присъствието или отсъствието си дали бойкотират отбора или не.