Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 820
90+2′

Ботев нямаше съпротива и победи с минимална разлика.

89′

Милко Георгиев се измъкна зад защитата отдясно, но ударът му мина покрай гредата.

88′

Тихомир Кънев е докориран в жълто.

86′

Тодор Неделев стреля над вратата от фаул.

82′
Снимка 253872

Срещата се доиграва. Да се готви Ангел Червенков за отговори.

80′

Още един юноша - Петър Чалъков влиза на мястото на Фелипе Бризола. Банков спаси силен удар на Юсеин.

78′

Ъглов удар за гостите. Удар с глава над гредата на Тихомир Кънев.

77′

Милко Георгиев сменя автора на хетрик Жао Пауло. Аплодисменти. Централните защитници на Локомотив ще си отдъхнат.

75′

Ботев продължава да атакува. Жоао Пауло за малко не бе изведен за n-ти пореден път зад защитата.

74′

Неделев стреля силно в ръцете на Банков.

71′

Излиза Иван Стоянов. Влиза Даниел Кутев.

69′

ГООЛ! Хетрик за Жоао Пауло. Отново  сам срещу вратаря. Този път леко отляво. Жоа Пауло копна топката над Банков.

67′

Банков ликвидира опастността след центриране на Крум Стоянов.

66′

Стефан Цонков стреля с глава над гредата.

65′

Йордан Апостолов сменя Матиа Курьор.

62′

Мартин Кавдански очевидно е заложил, че ще бъде изгонен. В началото получи само жълт картон, после бе пожален. Сега направи груб фаул срещу Жоао Пауло в центъра и отиде да се къпе.

61′

Излиза Милен Желев. Влиза Любомир Генчев.

60′

ГООЛ! Серкан Юсеин отне топката от Николай Христов пред полето и стреля неспасяемо от границата на полето. В рамките на 60 секунди домакините създадоха четири голови положения.

59′

Неделев излезе зад защитата отдясно. Вместо да стреля подаде и Кавдански изчисти. Бризола стреля във вратаря.

56′

Тихомир Кънев посегна лошо към Меледже. Съдията само му се скара.

53′

Николай Христов получи картон защото реагира гневно след направен от него фаул.

50′
Снимка 253875

Шут на Димо Атанасов в ръцете на Георгиев. Лек полъх на промяна в играта на "железничарите".

49′

Симеон Мечев центрира в ръцете на Георгиев.

49′

Отново Жоао Пауло се измъкна отдясно. Бе застигнат, нанесе силен удар над гредата.

48′

Куриор влиза в полето, финтира, но изстрелаът му е блокиран.

46′

Жоао Пауло не осъществи добър контакт с топката и шутира високо, високо.

45′

Ще разберем дали Ангел Червенков ще успее да промени нещо.

45+3′

Ботев се възползва от бавните защитници на гостите.

45′

Христов центрира. Защита на Ботев изчисти топката. Гостите имаха превес в наказателното поле.

44′

Тежко докосване на Иван Стоянов и топката излезе в аут. Стоянов излизаше на чиста позиция.

40′

Куриор пропусна сам в малкото поле. Георгиев изби топката в корнер. Узунов напредна отляво и подаде на Куриор, който беше съвсем сам пред вратата.

39′
Снимка 253874

Иван Стоянов сам не можа да вкара. Банков докосна, колкото тя да се отклони от напречната греда и да излезе в корнер.

38′

Тодор Неделев задържа много топката и не подаде на непокрития Жоао Пауло. Крум Стоянов получи картон, защото спря контраатаката на гостите.

35′

Тодор Неделев направи всичко, но уцели гредата. Той с финт успя да преодолее Керчев и да остане сам срещу Банков. За малко щеше да счупи напречната греда.

34′

Играта на гостите направо се разпадна. Лошо изпълнен корнер от тях.

33′

Играчите на Ботев се забавляват, макар и загубили благоволението на своя благодетел.

33′

Този път Жоао Пауло е в засада.

31′

ГОООЛ! Жоао Пауло получи пас, надбяга Димо Атанасов и отново остана сам отдясно. Този път стреля в близкия ъгъл за 2:0.

30′

Тихомир Кънев сменя Красимир Трифонов.

28′

Георгиев лови центриране от фаул. Рядка атака на горноорявци.

27′

Юсеин шутира над вратата. За малко щеше да изпочупи рекламите.

26′

Иван Стоянов бе съборен пред границата на полето. Поредна груба проява на Кавдански.

21′
Снимка 253873

ГОООЛ! Жоао Пауло съвсем сам отдясно имаше време да си избере къде да шутира. Той нанесе силен удар в далечения ъгъл. Топката мина през ръцете на Банков. Тодор Неделев го изведе много зад "железничарската" защита.

19′

Жоао Пауло шутира високо от дузпата. Неделев му подаде успоредно на вратата от фаул отдясно.

18′

Керчев шутира силно в аут.

17′

Тодор Неделев проби отдясно, но центрира високо.

16′

Симеон Мечев отне топката пред полето на Ботев. Не можа да нанесе удар, падайки на земята.

15′

Юсеин премина успоредно на наказателното поле през няколко играча, но подаването му беше в засада.

11′

Играчите на Локо (ГО) играят грубичко, но съдията засега ги пощадява с картоните.

6′

Тодор Неделев стреля в стената.

5′

Кавдански спъна Юсеин, който оставаше сам срещу Банков. Само жълт картон.

4′

Лошо връщане към Банков. Вратарят успя със шпагат да изчисти.

1′

15.Иван Кирев 10.Янаки Смирнов

Отборът на Ботев (Пд), чиито фенове се нагърбиха със сложната задача да достроят своя стадион, посреща на базата си в пловдивското село Коматево последния в класирането на групата на майсторите - Локомотив (ГО).

"Канарчетата" след сътресенията, които преживяха ще трябва да спечелят едно от много важните им домакинства през есента. Те заемат незавидното за техните претенции 10-то място със спечелени 7 точки от победи, 1 равенство и 3 загуби. Играчите на Ботев получиха по 700 лева за победата си срещу Нефтохимик преди три седмици и излизат надъхани за нов успех.

Не е сигурно дали Ботев ще може да разчита на Стенио и Иван Стоянов.

Горнооряховските "железничари" се свлякоха до последното място след вчерашната победа на Монтана над Нефтохимик. С привличането на Ангел Червенков и направената добра селекция те дадоха заявка за челно класиране. До този момент това не се оправдава и единственият им що годе добър мач досега е минималната загуба като гост от ЦСКА-София.

Ангел Червенков, чиято компетентност бе поставена под въпрос, ще използва Димо Атанасов. “Легендата" на Черно море, Матиа Курьор вече ще може да започне от самото начало, след като дебютира за своя отбор в миналия кръг. Друго известно име, това на Цветан Генков, също би могъл да допринесе за своя отбор.

Главен съдия е Петър Стефанов Доровски, подпомогнат от Мартин Руменов Ангелов и  Георги Петров Георгиев. Четвърти е Петър Николов Джугански. Делегати: Станислав Георгиев Тодоров  и  Драгомир Димитров Драганов. Съдийски наблюдател: Кольо Димитров Данев.