Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1044

Заралии се завърнаха на победния път, лош ден за Пирин

79′

Ерик Почански замения направилия силен мач днес - Педро.

78′

Последна промяна в редиците на гостите. Венци Бенгюзов ще трябва да спасява положението за "орлетата".

72′

Страхотен рейд на Том от Берое. Бразилецът пое топката близо до тъчлинията отляво по атаката и набра скорост, като с огромна лекота премина през трима съперници. Вече при границата на наказателното поле халфът опита удар с десния крак, ала изпълнението му беше много далеч от истината.

68′

Промяна в нападението на Пирин - до края на мача ще наблюдаваме Даниел Младенов.

67′

След дълго лечение на контузия, в игра за Берое се завръща крайният бранител - Атанас Захиров

60′

Ситуацията за Пирин можеше да стане още по-тежка в 60-ата минута. Краси Костов не се намеси добре при едно центриране, което даде възможност на Като да реализира втория си гол в мача. Ударът му с глава обаче бе избит в корнер от протегналия крак бранител Алешандре Ханс.

55′

Сашо Димитров подсилва халфовата си линия с Евертон Джилио Том. Играта напуска Георги Божилов.

47′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!!1:0!!КОХЕЙ КАТОО!! Втората част стартира по отличен начин за беройци, които най-сетне успяха да поведат в резултата. Веско Пенев отново внесе смут в редиците на "орлетата" след пробив по крилото. Подаването му към Алекс Колев свари неподготвени Алешандре Ханс и Николов. Таранът демонстрира отлична визия за играта и чукна елегантно към включилия се Кохей Като, който от няколко метра не остави никакви шансове на Краси Костов!

46′

На почивката Стефан Генов направи рокада, като в игра се появи Орлин Старокин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

35′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! Педро сътвори много силен пробив по крилото, след което пусна към непокрития в наказателното поле Алекс Колев. Нападателят обаче нямаше късмет и изстрелът му срещна тялото на съперников бранител.

31′

БЛАГОВ! Крилото получи подаване от съотборник, елиминира само с едно докосване Педро, след което отправи мощен изстрел. Топката мина над горната греда на национала Благой Макенджиев.

23′

Силен на Александър Василев от дистанция, топката тупна точно пред Костов, но вратарят на Пирин успя да улови.

15′

Равностойни минути в Стара Загора. Пирин вече играе с далеч по-голямо самочувствие. На няколко пъти опасни пробиви на Тони Тасев изправиха на нокти наглед стабилната отбрана на домакините.

6′

Веселин Пенев проби по крилото, след което центрира към далечната греда на Пирин. Под топката обаче остана Педро, който се бе озовал на много изгодна позиция. Последва удар на Жоро Божинов, който излезе в аут.

4′

Резервните екипи на Пирин са почти еднакви с официалния такъв на аматьорския ЦСКА 1948. Нормално, тъй като въпросните клубове биват обличани от един и същ спортен концерн.

3′

Опит за начален натиск от страна на домакините, които се оптиват да се възползват от нервността в редиците на своя съперник.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

22. Благой Макенджиев 76. Красимир Костов
21. Венцислав Василев 21. Александър Башлиев (к)
91. Ерик Почански 11. Даниел Младенов

Отборите на Берое и Пирин ще премерят сили в късния петъчен двубой от Първа лига. Срещата се явява отлична възможност за заралии, които ще търсят бързо връщане на победния път след поражението преди 8 дни от Нефтохимик с 1:2.

Пирин пък пристига с оптимално самочувствие, след като в изминалия кръг успя да измъкне равенство от ЦСКА. Хиксът се оказа фатален за „червения“ наставник – Христо Янев, който бе уволнен 24 часа по-късно.

Стефан Генов залага на очакван състав. Атаката на „орлетата“ ще бъде водена от Станислав Костов, който ще бъде пределно мотивиран да се докаже срещу бившия си клуб. Той ще бъде активно подпомаган от Тони Тасев и палача на ЦСКА – Димитър Благов. Сред титулярите отново попадат новите чуждестранни попълнения Александре Ханс и Кристиян Кощрна. Своя шанс от резервната скамейка ще очакват опитните – Орлин Старокин, Влади Златинов и Юлиян Попев.

Домакините респектират с доста офанзивен състав. В атака Сашо Димитров ще разчита на двойката Алекс Колев – Георги Божилов, а бързина по фланговете ще внасят Неманя Милисавлевич и Александър Василев. Изненада буди оставянето сред резервите на един от най-силните играчи на заралии от началото на кампанията – Ерик Почански.

Главен арбитър на срещата е Георги Димитров, с помощници Георги Славов и Борислав Колев. Допълнителни асистент-съдии са Тихомир Алексов и Вангел Вангелов. Работата на реферите ще следи Евгени Геров. Дежурен делегат е Иво Марков.