Отборът на Монтана затвърди чудесното си представяне през последните седмици, след като днес се наложи с 2:1 като гост над борещия се за своето спасение Видима-Раковски. Неуспехът за домакините значи почти сигурно изпадане в „Б" група. Точни за победителите от Монтана бяха Миро Антонов и Мартин Сечков

Домакините от Видима-Раковски търсеха задължителни три точки днес ,които да запазят шансовете на севлиевци за оцеляване в родната „А" група.

Срещата започна с леко преимущество за футболистите на Костадин Ангелов. В 12-ата минута опасно положение за домакините създаде Кожухаров, но също така го пропиля и с лека ръка. Мигове след това, домакините изявиха претенции за дузпа след падане на Тафарджийски в наказателното поле на Монтана, но арбитърът Вихър Манев остана безмълвен.

Последва далечен шут на Атанас Дреновички, който също не затрудни Ивайло Яначков.

С течение на времето, гостите от Монтана изравниха играта и в 26-ата минута,бившият играч на Левски и Лудогорец Мирослав Антонов изведе гостите напред в резултата. До него се стигна, след като играчът с номер „19" засече добро центриране в наказателното поле на домакините.

Втората част започна вихрено за домакините от Видима. Още в 51-ата минута Руслан Иванов изравни за домакините, след като не остави никакви шансове за Ивайло Яначков, разстрелвайки го от десетина метра за 1:1.

Домакините се активизираха, но момчетата на Атанас Атанасов се бранеха доста умело, а контраатаките им бяха много опасни. Така се стигна до 68-ата минута, когато гостите отново поведоха в резултата.

Попадението бе дели на централния бранител Мартин Сечков, който бе оставен непокрит по време на ъглов удар. Отблизо бившият играч на Славия не сгреши и донесе победата за своите съотборници в този слънчев неделен ден.

С днешната си загуба, играчите на Видима-Раковски почти сигурно ще се разделят с елитния си статут след края на сезона. Севлиевци са 14-ти на цели шест точки от спасителното 13-то място заемано от столичния Локомотив.

Монтана продължава да бъде в „златната среда" с 26 точки, което им отрежда единадесета позиция.