Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1834

Монтана и Арда завършиха 3:3 в двубой от Първа лига

Монтана и Арда сътвориха голово зрелище с цели шест попадения!

Страхотен мач на "Огоста"

90+3′

ВАСИЛЕВ! За да добие съвсем холивудски измерения, този двубой можеше да завърши 3:4 за Арда. В последната възможна минута златен шанс се откри пред капитана на гостите Радослав Василев. Националът обаче не бе достатъчно точен и така спорът между двата тима приключи при равен резултат.

90′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 3:3!! ПРЕСЛАВ ПЕТРОВ СИ ОТБЕЛЯЗВА АВТОГОЛ! И когато домакините смятаха, че завръщането им в елита ще бъде отпразнувано и с дебютен успех, неочаквана издънка смълча всички в лагера на домакините. Спас Делев центрира отчаяно от тъча, редицата футболисти и на двата тима се разминаха с коженото кълбо, като в крайна сметка контакт с него имаше бранителят на домакините Преслав Петров, гледайки невярващо как забива топката в мрежата на собствения си тим.

88′

Нарушение на Тони Тасев, което му носи и предупреждение.

87′

Промяна в лагера на Монтана. Янко Ангелов ще замени Николай Цветков.

86′

Оттук насетне Арда беше отборът, принуден да атакува, за да се спаси от загубата. Добра възможност в края се откри пред Румен Руменов, но бившият играч на ЦСКА не можа да завърши по желания от него начин.

86′

Жълт картон за Марин Орлинов, който определено бави времето.

82′

ГООООЛ ЮА МОНТАНА!! 3:2!! ВЛАДИМИР АЙТОВ! Осем минути преди последния съдийски сигнал, селекцията на Монтана стигна и до пълния обрат в днешната среща. Домакините заслужиха третото си попадение, след като организираха поредна добра атака в полето на съперника. Слабо избита топка стигна до позиционирания на далечна греда Владимир Айтов, който с перфектен удар не остави шанс на съперниковия вратар.

81′

Нападателят Николай Минков бива заменен от Кръстев.

80′

Новото попълнение на Арда - Иван Тилев се появява в игра, като ще замени Емил Мартинов.

70′

След бурното начало, последваха доста спокойни минути, през които нямаше нищо за отбелязване пред двете врати. Спас Делев се опита да разчупи статуквото с изпълнение от фаул, но изпълнението му премина малко над горната греда.

69′

Неприятна новина сполетя Николай Киров в 69-ата минута, когато един от основните играчи на Арда - Милен Желев получи контузия и се наложи на негово място по спешност да влиза напусналият наскоро Левски - Деян Лозев.

69′

Преслав Петров получава жълт картон.

68′

Заслужен жълт картон за Борислав Балджийски, който също наруши правилата.

56′

Другият футболист, който се появява, в игра е Румен Руменов. Напуска новото попълнение Лъчезар Котев.

55′

Николай Киров моментално прибягва до смените. Първата такава е изваждането на Ковачев за сметка на Иван Коконов.

53′

Милен Желев също вижда жълтия цвят на картона.

51′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА МОНТАНА! Лудите минути на "Огоста" продължиха, а с това и попаденията в мрежата на слисаните кърджалийци. За тяхно щастие обаче голът за 3:2 на Николай Минков беше правилно отменен поради съществуваща засада.

50′

Официално предупреждение за Милен Стоев.

48′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 2:2!! БАЛДЖИЙСКИ! Но всичко тепърва започваше! Още в следващата си атака новаците в елита достигнаха до изравняването! Арда загуби контрола над топката още след изпълнението на центъра, Николай Цветков беше обграден от трима "червени", но въпреки това осъществи мечтан извеждащ пас за Борислав Балджийски, който не сбърка срещу Симеонов за 2:2.

47′

ГОООЛ ЗА МОНТАНА!! 1:2!! ПЕТРОВ! Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за домакините, които намалиха изоставането си до едно попадение. Всичко започна след изстрел от фаул на Тони Тасев. Топката рикошира в стената и това се превърна в извеждащ пас за Георгиев. Атакуващият играч чукна в страни за Преслав Петров, който падайки се пребори с двама играчи на Арда, за да добута кълбото зад голлинията.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

В момента се разразява страхотна лятна буря в Монтана, която затруднява двата тима.

37′

БАЛДЖИЙСКИ! До намеса на вратаря Васил Симеонов се стигна в 37-ата минута. Преднината на Арда остана два гола, благодарение именно на новото попълнение, което изби много опасен изстрел на Борислав Балджийски.

34′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:2!! КОВАЧЕВ! Възпитаниците на Ники Киров се възползваха максимално от набраната инерция и удвоиха преднината си буквално при следващата своя атака. Милен Желев се бе преместил вляво, но това не попречи на акуратността на неговото центриране. Пасът му стигна до напълно непокрития на дъгата Светльо Ковачев, който с премерен изстрел направи 0:2.

33′

ГОООЛ ЗА АРДА! 0:1!! ЖЕЛЕВ! Наглед от нищото, Арда поведе в резултата след 33 минути. Новаците в елита проспаха перфектен извеждащ пас на Емил Мартинов за халф-бека Милен Желев. Бившият играч на Берое запази хладнокръвие и елегантно преодоля Орлинов за 0:1!

31′

АЙТОВ!! Поредната добра атака на Монтана, вещаеше гол в 31-ата минута. Тасев центрира към далечната греда, където с глава успя да играе Владимир Айтов, но не толкова добре, че да донесе радост за "сините".

22′

Емоциите на "Огоста" бяха доста в 22-ата минута, когато домакините създадоха сериозно меле пред вратата на Арда. В крайна сметка Николай Цветков не успя да се пребори за голов изстрел, а провалът му се превърна в началото на контрааатка за съперника. Спас Делев се справи с Преслав Петров и се понесе към полето на Орлинов. Бившият играч на ЦСКА понечи да подаде към непокрития Ради Василев, но в последния миг решително крак протегна капитанът на Монтана - Иван Михов.

20′

От другата страна на игрището също бе интересно. Крайният бранител на Монтана - Валери Христов демонстрира скоростта си по фланга, като някъде от аутлинията подаде за Николай Цветков. Демона беше около точката на дузпата, но само, за да демонстрира, че играта с глава не е най-силният му футболен аргумент.

17′

Арда демонстрира признаци на живот към 17-ата минута, когато организира добра атака чрез своите звезди Спас Делев и Ради Василев. Първият финтира елегантно Валери Христов, след което центрира акуратно за своя капитан. Таранът на кърджалийци обаче не отигра по най-добрия начин и насочването му мина високо над горната греда.

16′

Тони Тасев опита нещо нестандартно, насочвайки силно от корнер към близката греда. Отбраната на Арда действаше разумно и не допусна изненади.

8′

Стражът на гостите Васил Симеонов без малко не си вкара комичен автогол в 8-ата минута. Върната топка мина под стъпалото му и само късметът го спаси от това, кълбото да премине леко встрани от неговата мрежа.

7′

Лъчезар Котев от Арда получава първия жълт картон в срещата.

5′

Еуфорията на стадион "Огоста" от завръщането на Монтана в елита, бе обхванала и футболистите в "синьо". Селекцията на Никола Спасов стартира максимално концентрирано и опасните мигове пред вратата на бившия им колега Васил Симеонов не закъсняха. Първото по-сериозно положение се откри пред Борислав Балджийски, който шутира силно, но и неточно от средна дистанция.

1′