Миньор разби Сливен с 4:1 в Перник, в мач от последния 15-и кръг на есенния дял на "А" група. Перничани тотално доминираха и заслужено постигнаха втора победа в последните осем мача на отбора.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута. След удар на Рангелов вратарят Георгиев не се намеси по най-добрия начин и топката попадна в краката на Петър Петров, който не сбърка - 1:0. Три преди почивката пък Рангелов удвои и даде солиден аванс на тима си на полувремето.

След подновяването на играта миньорци продължаваха да контролират събитията на терена. С оглед на случващото се на игрището Янкович направи резултата класически в 56-ата, а в 59-ата Йордан Тодоров покачи на 4:0.

В 77-ата гостите от Сливен пропуснаха най-чистото положение в своя полза. Василев се озова сам срещу Иванов, но пропусна. Все пак четири минути преди края на мача Диян Христов беше точен от дузпа за крайното 4:1 в полза на Миньор.

В класирането "чуковете" излязоха от зоната на изпадащите и с 12 точки се нареждат на 12-ото място. "Воеводите" пък си остават сред позициите за "Б" група, заемайки вече 15-ата с едва 9 точки.