Отборът на Миньор (Перник) започна с победа участието си в "А" група. Перничани надиграха с 1:0 Пирин (Благоевград) в Симитли. Единствения гол отбеляза Горан Янкович в 44-ата минута. Миньорци доминираха през по-голямата част от мача и създадоха доста повече положения. В края на мача символичните домакини натиснаха в опит да изравнят, но това не стана. Гостите от Перник завършиха двубоя с човек по-малко, след като Цветков получи червен картон.

През първата част Миньор бе по-добрият отбор. Въпреки това Господинов пропусна най-доброто положение. За Пирин Даниел Пеев изтърва отлична възможност. Така се стигна до 44-ата минута, когато Горан Янкович откри резултата.

След почивката Пирин се опита да стигне до точката, но натискът на тима се оказа безплоден.

В Монтана местният тим не успя да зарадва феновете и завърши 0:0 със Сливен. Тимът на Стевица Кузмановски беше по-активният, но нямаше късмет. Най-чистото положение за Монтана бе изтървано от Миро Иванов, чийто удар спря в гредата.