67′

Жълт картон за Лясков.

64′

Спасяване на Черниаускас!

Кешеру получи пас на скорост от Мисиджан, насочи добре кълбото, но вратарят на ЦСКА отрази изстрела му.

62′

Мауридеш стреля от свободен удар.

Топката минава над целта.

59′

Трима футболисти на Лудогорец срещу двама в "червени" екипи.

Натанаел обаче избира да стреля, а не да подава и греши.

57′

Вандерсон излиза очи в очи с Черниаускас!

Не успява да го преодолее.

Страхотна възможност за Лудогорец да удвои предимството си в резултата.

54′

Добра възможност за Мауридеш да изведе Тиаго зад бранителите на съперника.

Топката обаче се удря в гърба на Родригес и се връща в притежание на състезателите на домакините.

50′

Разочароващо изпълнение на Мисиджан!

Получи той топката сам срещу Черниаускас.

Не успява да стреля достатъчно силно.

49′

Мауридеш надскача всички бранители на Лудогорец.

Не успява обаче да насочи добре топката.

46′

Джеси заменя Бикел.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете в Разград много емоции и положения и пред двете врати.

По-настоялни безспорно бяха футболистите на домакините. Лудогорци използваха основно крилата си, в опит да пренесат събитията в половината на своя опонент.

Честите центрирания към вратарското поле обаче на първо време не водеха до нищо сериозно в полза на "орлите".

В 13-ата минута се стигна до опасна ситуация пред пеналта на "червените", като Бодуров фаулира Кампаняро и Николай Йорданов отсъди нарушение. Зад топката застана Марселиньо, чийто техничен изстрел обаче бе спасен от Черниаускас.

Още в следващата атака на домакините Върджил Мисиджан изпробва шанса си с мощен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в гърба на Мауридеш и излезе в корнер.

Малко по-късно дойде и първата сериозна възможност за ЦСКА, като центриране от корнер стигна до главата на Перейра, който обаче стреля на сантиметри от целта.

Така се стигна до 21-ата минута, в която резултатът беше открит. Вандерсон получи поредно добро подаване в нападение и стреля, на първо време Черниаускас спаси удара, но тръгна да гони атакуващия състезател на "зелените". Той хитро напусна пределите на наказателното поле, след което, виждайки че вратарят е зад него го прехвърли технично за 1:0.

До почивката играта се изостри, нарушенията зачестиха, а с тях и официалните предупреждения.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Тиаго.

43′

Мауридеш пада в наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

40′

Жълт картон за Моци.

39′

И двата отбора атакуват по фланговете.

Рядко се стига до ситуация, при която акциите преминават през централната линия от терена.

34′

Жълт картон за Бикел.

32′

Силен диагонален изстрел на Тиаго.

Броун хваща топката в ръцете си.

30′

Секулич е на тревата след съприкосновение с Мисиджан.

Нито един футболист на Лудогорец не изкарва топката от игра, въпреки че футболистът на ЦСКА продължава да лежи точно до тях.

В крайна сметка това прави Антон Недялков.

27′

Натискът на домакините продължава.

Лудогорец играе така, сякаш резултатът все още е непроменен.

Желанието на разградчани явно е да стигнат до втори гол, още преди почивката.

21′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Вандерсон!

Сериозна грешка на Черниаускас.

Той излезе, за да попречи на футболиста на Лудогорец да стреля, първоначално спаси изстрела му, но след това се оказа прекалено далеч от голлинията си и бе прехвърлен.

18′

Перейра стреля с глава!

Топката минава на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Броун.

Първа сериозна възможност и за гостите в мача.

15′

Страховит изстрел на Мисиджан!!!

Кълбото се отбива в гърба на Мауридеш.

Нищо не последва след изпълнението на корнера от страна на домакините.

13′

Качествено изпълнение на свободен удар от страна на Марселиньо, но вратарят на ЦСКА се намесва.

Опитът за добавка на Вандерсон е неуспешен.

Фаулът бе отсъден за нарушение на Бодуров срещу Кампаняро.

11′

Слаб шут на Мауридеш.

Броун лови без проблеми.

10′

Вандерсон остава недоволен от извеждащо подаване към него.

Доста силен и неточен бе пасът в предни позиции на Лудогорец.

8′

Извеждащо подаване към Мисиджан.

Черниаускас излиза и избива топката напред.

Добра намеса на "червения" страж.

5′

Впечатляваща атмосфера на стадиона в Разград.

5′

Жълт картон за Малинов.

Този залог със сигурност не е бил наличен в опциите, предлагани от водещите букмейкърски компании...

4′

Недялков успява да се справи с опит за пробив на Десподов.

Изглежда обаче притеснен бранителят.

3′

Неприятно начало на дербито, няколко ненужни нарушения и прекъсване на играта.

2′

Божидар Чорбаджийски е с контузия и това е причината да не попадне в групата на "червените".

Бранителят обаче пътува с отбора до Разград.

2′

Антон Недялков ще има тежката задача да се справи с тарана на ЦСКА Мауридеш.

Бившият футболист на "армейците" ще трябва да демонстрира на какво е способен.

2′

Грубо нарушение на Дяков.

Нестор ел Маестро настоява футболистът на Лудогорец да получи жълт картон.

2′

Марселиньо е на земята.

Перейра го изрита неволно, след като нападателят опита да отнеме топката от краката му.

1′

44 Яцек Горалски 26 Валентин Антов

ЦСКА гостува на Лудогорец в дербито на кръга в Първа лига, а целта на "армейския" тим е да запази първата си позиция в класирането. "Червените" водят с 5 точки на шампионите, което прави срещата изключително важна и за "орлите".

През седмицата тимът на Нестор ел Маестро отпадна от Лига Европа, докато Лудогорец продължи към плейофите и ще гледа с едното си око и към мачовете с Торпедо Кутаиси. Всички тези факти правят сблъсъка на "Лудогорец Арена" довечера изключително интересен.

Лудогорец се разминава с голмайстора на израелското първенство

Диа Саба е получил по-изгодна оферта от тази на "орлите"

Лудогорец не играе никак убедително при новия си треньор Пауло Аутуори, който избесня след равенството 1:1 като гост на Жрински в четвъртък, след като възпитаниците му допуснаха късен изравнителен гол. "Орлите" създават доста положения, но многото пропуски пред противниковата врата лишават тима от самочувствие.

Контузен е титулярният вратар Ренан Дос Сантос, което означава, че под рамката ще застане Хорхе Броун.

Сериозни мерки за сигурност на Лудогорец - ЦСКА

Достъп до стадиона няма да имат лица в нетрезво състояние и такива, употребили наркотични вещества

ЦСКА ще бъде в Разград без контузените Жеферсон, Жоржиньо и Рафаел Енрике. "Червените" обаче показаха, че този сезон имат нещо, което им липсваше през миналия - широка резервна скамейка.

Главен рефер на двубоя е Николай Йорданов, при когото Лудогорец няма загуба в 27 срещи. В този период "орлите" са получили 6 дузпи.