Отборът на Лудогорец продължава уверения си ход към седма поредна титла на България. Селекцията на Димитър Димитров постигна важен успех при визитата си на Ботев (Пд) с 4:2. По този начин разградчани дръпнаха с 11 точки на втория ЦСКА, който по-късно тази вечер гостува на Берое.

Двубоят на Коматево започна лошо за разградчани, които получиха ранен гол, дело на Кампос. Последва пълен обрат след точни изстрели на Вандерсон и Кешеру, но до паузата паритетът бе възстановен от младия Милко Георгиев. Лудогорци все пак наложиха своята воля през втората част, когато Пластун и Шверчок изковаха скъпоценния триумф.

Ботев (Пд) - Лудогорец 2:4 (Развой на срещата по минути)

Голово шоу на Коматево

В края на срещата втори жълт картон получи Светослав Дяков, който бе изгонен заради бавене на играта.

Снимка 352024

Лудогорец опита да вземе страха на своя съперник с висока преса още от първия съдийски сигнал. Първата възможност за "орлите" дойде след центриране от фаул, което обаче не намери някой измежду снажните Пластун и Терзиев.

Активното начало не само, че не помогна на "орлите", ами точно обратното - притъпи тяхното внимание и Ботев се възползва максимално. Домакините откриха в 4-ата минута, след като Тошко Неделев центрира акуратно от пряк свободен удар. Бранителят на Лудогорец - Георги Терзиев изчисти неадекватно коженото кълбо, което отиде в краката на дебнещия Диого Кампос. Бразилският стрелец не чакаше втора покана и с лекота матира Броун за 1:0.

Ботев затвърди сериозните си амбиции в мача с още една добра възможност в 10-ата минута. Бърза атака на "канарчетата" завърши с шут от дистанция на Густаво Афосно, който обаче не намери целта.

Снимка 352025

Фелипе Бризола провали добра възможност за удвояването на резултата в 16-ата минута. Халфът на Ботев открадна топка от Горалски и напредна смело в ситуация "трима на трима". Техничарят обаче предпочете индивидуалните действия и вместо да комбинира, отправи много неточен изстрел.

Лудогорци напомниха за себе си малко по-късно, когато полският таран Шверчок засече центриране с глава, но я запрати право в обсега на сигурния Даниел Кайзер. Последва и още една опасност пред резервата на Иван Чворович, но той се справи на висота и с нея.

И така, методично и целеустремено, Лудогорец постигна своето и изравни резултата в 22-ата минута. Отбраната на Ботев допусна фатална грешка, след като не успя да изнесе топката. От това се възползва Куба Шверчок, продължил за навлизащия от крилото Вандерсон. Бразилецът демонстрира спокойствие пред гола и майсторски стреля покрай Кайзер за своя гол №6 от началото на кампанията.

Снимка 352026

Реализираното попадение подейства благотворно на "орлите", които след още малко време стигнаха и до пълния обрат на Коматево. В епицентъра на събитията очаквано попадна Клаудиу Кешеру, разписал се в шести пореден мач. Румънецът отигра с глава центриране на Мисиджан и с добре насочен изстрел не остави никакви шансове на вражеския страж.

Паниката в лагера на Ботев бе толкова голяма, че в 32-ата минута, от наглед невъзможна ситуация, Якуб Шверчок можеше да отбележи нов гол. Полякът демонстрира непримиримост и близо до аутлинията последователно отне на Терзиев и Филипов. Изстрелът му обаче бе от прекалено малък ъгъл и спасен от Кайзер.

Явно набързо осъщественият обрат заблуди гостите, които в оставащите мигове до паузата отново дадоха инициативата на своя противник. "Канарите" се възползваха максимално от този подарък и в 40-ата минута стигнаха до изравняване. Гусаво Афонсо сътвори прекрасен рейд по крилото, който завърши с атрактивен финт срещу Натанаел. Бразилецът пусна успореден пас на голлинията, който не бе отклонен с пета въпреки опитите на Кампос. За негова радост на точното място се оказа изненадата в титулярния състав на пловдивчани - Милко Георгиев, който отблизо реализира първия си гол в своята професионална кариера.

Снимка 352019

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

В 53-ата минута бранителят на гостите - Игор Пластун демонстрира жертвоготовност, след като сложи главата си на пътя на мощния удар на Тодор Неделев, който като нищо можеше да посети мрежата на Лудогорец.

В 62-ата минута Якуб Шверчок имаше претенции към един от асистент арбитрите, който според него не бе видял игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле. На спорното положение внимание не обърна и главният рефер Чинков. В рамките на 60 секунди, полякът претърпя ново разочарование. Попадение на Куба бе отменено поради засада, тъй като в момента на центриране на Натанаел, таранът бе с една крачка пред последния в отбраната на Ботев.

Футболистите на Лудогорец не спряха да търсят важния трети гол. И донякъде заслужено, стигнаха до такъв в 72-ата минута. Игор Пластун се извиси над всички при центриране от корнер и с мощен удар под главата не остави шансове на Кайзер за 2:3!

Снимка 352021

Интригата в Пловдив приключи с дежурното попадение на Якуб Шверчок в 78-ата минута. Голяма част от него бе изработена от появилия се като резерва - Джоди Лукоки, който задължи своя колега да се разпише отблизо след чудесен пас от фланга.

В края на мача страстите на Коматево се нажежиха, след като изгонен беше опитният играч на Лудогорец - Светослав Дяков. Халфът допусна огромна глупост, тъй като при резултат 2:4 реши да бави играта и заслужено получи втори жълт картон от безкомпромисния съдия.

След последния сигнал, гостуващата агитка изпрати своите любимци с възгласите: "Шампиони!".

Снимка 352020

В следващия кръг на Лудогорец предстои наглед лесната задача да победи Верея като гост. На 29 април пък Ботев (Пд) приема на свой терен ЦСКА от 20:15 часа.