Жълт картон за един от бранителите на Славия - Андреа Христов.

86′

Няколко смени в редиците на Лудогорец. Анисе ще влезе вместо Каули.

79′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 3:0!! МОЦИ!! ДУЗПА! Малко след това настъпи време и за класика. Каули пусна много класно за Ихиньо Марин, който напредна спрямо Емил Виячки и това принуди бранителя да го спре непозволено в своето наказателно поле. Реферът Драганов не се поколеба да посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Козмин Моци, прати Стергиакис в другия ъгъл за 3:0.

78′

Официално предупреждение за направилия наказателния удар Емил Виячки.

74′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:0!! ЧИБОТА! След редица пропуски, Лудогорец най-сетне отбеляза второ попадение в мача. В 74-ата минута Мавис Чибота получи възможност да стреля от статично положение. Африканецът хитро видя, че стената на Славия не е подредена по най-добрия начин от Стергиакис и реши да бие между пролуките в нея. Хитрото му начинание се увенча с успех и така разградчани удвоиха своята преднина.

70′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!!! Мавис Чибота съумя да се справи с агресивните действия на Христо Попадийн и подаде остро за Бърнард Текпетей. Ганайското крило спря острия пас и отправи още по-мощен шут, който обаче разтресе само горната греда.

64′
Снимка 492339

64′

Георги Терзиев е получил контузия и бива заменен принудително от Драгош Григоре.

60′

Младокът Доминик Янков напуска терена след точно час футбол. Бива заменен от новото попълнение Текпетей.

59′

Официално предупреждение за Стефан Баджи от Лудогорец.

57′

Алекс Сантана можеше да отбележи напълно редовно попадение за Лудогорец в 57-ата минута. Бразилецът демонстрира непримиримост и добро позициониране, ала изстрелът отблизо беше прекалено лек и лесно уловен от Стергиакис.

Снимка 492336

56′

Калоян Кръстев също подсилва атаката на "белите". Напуска Бенгюзов.

55′

Опитният Димитър Рангелов ще бъде заменен от Ивайло Димитров.

47′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА МОЦИ!! Втората част стартира подобаващо за "орлите", които стигнаха до второ попадение. Острото центриране на Каули доведе до меле пред голлинията на славистите. Най-съобразителен се оказа Козмин Моци. Радостта на румънеца се оказа кратка, след като разбра, че е бил в положение на засада.

46′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Милен Гамаков от Славия.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0!! СИСИНЬО!! Отбранителната тактика на Славия рухна в 44-ата минута. Всичко започна след мощен шут на Каули от границата на наказателното поле. Стергиакис изби, но шанс за добавка се откри пред Сисиньо. Реабилитираният от Дисциплинарната комисия към БФС бразилец отправи странен шут, който тупна в тревата и придоби такава парабола, че се превърна в неспасяем за вратаря на софиянци.

39′

В оставащите мигове до почивката, Лудогорец засили своя натиск, най-вече чрез статични положения. При част от тях неуверено се намеси и вратарят на столичани Стергиакис, грешките му все пак не доведоха до гол в мрежата на "белите".

Снимка 492335

31′

ШАНС ЗА "ОРЛИТЕ"! Шампионите съжаляваха горчиво и в 31-ата минута, когато "зелените" сътвориха нов голям пропуск. Сисиньо се впусна сам срещу Стергиакис след пас на Каули. Бразилецът копна елегантно за непокрития Ихиньо Марин, който обаче бе изпреварен от дебнещия го Венци Бенгюзов, изчистил надалеч.

30′

Отбраната на Славия до този момент е компактно подредена в собствената си половина и рядко допуска, непрестанните атаки на Лудогорец да се превърнат в голова опасност.

22′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Сериозен проблем сполетя треньорския щаб на Славия в 22-ата минута. Малко преди това контузия получи Радослав Кирилов, но след като стана ясно, че техничарят няма шанс да се завърне на терена, на негово място принудително влезе 19-годишният младок Димитър Стоянов.

19′

МАРИН! Алекс Сантана демонстрира добър поглед в 19-ата, намирайки в коридор Антон Недялков. Националът подаде между краката на Андреа Христов за Ихиньо Марин. Новият испански нападател шутира без подготовка, но именно тя го обрече да види как кълбото излиза в аут.

12′

Футболистите на Павел Върба осъществиха няколко добри спускания по крилата, но центриранията на Сантана и Антон Недялков не доведоха до опасност пред вратата на "белите".

Снимка 492334

7′

Високо напрежение в центъра на терена, където нарушение срещу Христо Попадийн леко разпали страстите между двете селекции.

3′

ЧИБОТА! Лудогорец афишира сериозните си амбиции в тази среща с отлична атака още в 180-ата секунда. Доминик Янков някак си удържа топката до тъча, след което центрира отлично за Чибота. Атакуващият играч съумя да отиграе с глава, но не намери десния ъгъл на Стергиакис.

1′

82. Иван Йорданов 4. Петър Патев

Отборите на Лудогорец и Славия откриват втория кръг от програмата на шампионата. Двата тима винаги правят драматични сблъсъци, като предстоящият такъв в Разград, едва ли ще се различава от досегашните.

Лудогорец взима 1 милион за Шверчок

Сделката за Червински не зависи от тази

Домакините се намират в деликатна ситуация, след като започнаха кампанията на слаби обороти. Изгубената Суперкупа и тежкото поражение от Ботев (Вр) поставиха под сериозно напрежение Павел Върба, като дори се заговори за неговото уволнение. Мачът тази вечер се явява и генерална репетиция преди срещата с Будучност (Подгорица) от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Славия стартира първенството с драматично равенство срещу Черно море. "Белите" водеха в резултата до самия край, но колективна грешка в отбрана им отне трите точки. Селекцията на Загорчич по традиция прави добри двубои на "Хювефарма Арена".

Солидна неустойка, а не очаквания за бъдещи успехи, задържа Върба в Лудогорец

Той има договор с клуба за още 2 години

Домакините няма да разчитат на трайно контузените Вандерсон и Пламен Илиев. Наказан заради червения си картон е Светослав Дяков. Гостите нямат проблеми с контузени или санкционирани. Загорчич разчита на най-доброто, като до последно ще умува кой да бъде партньор в атака на ветерана Димитър Рангелов.

Славия без капитана и основен нападател срещу Лудогорец

Карабельов и Чунчуков отпаднаха от групата на "белите"

В досегашните 21 мача между двата тима "Орлите" имат 13 успеха, 6 равенства и само 2 поражения. В 10-те срещи в Разград "зелените" никога не са допускали загуба - 7 победи и 3 ремита. Последният мач между двата тима обаче бе спечелен с 3:1 от столичани в края на миналия сезон и сега Лудогорец със сигурност ще иска да си отмъсти.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Работата на реферите ще следи Радан Мирянов.

Кръстев: Можем отново да сме сред най-добрите отбори в България