Отборът на Лудогорец намалява с всеки изминал двубой и малкото останала интрига в Първа лига. "Орлите" дръпнаха с 12 точки на втория Левски, след като днес разбиха новаците от Верея с 4:0. Любопитното - всички попадения в срещата паднаха през втората част и бяха дело на бразилци - Кампаняро, Вандерсон, Жоао Пауло и Марселиньо.

Двубоят можеше да протече по корено различен начин, ако в 40-ата минута напълно редовен гол на Верея не бе зачетен от главния съдия Георги Давидов и неговите помощници.

Лудогорец - Верея 4:0 (Развой на срещата по минути)

Бразилско торнадо в Разград

Мачът в Разград ще бъде запомнен и с гневната реакция на Джонатан Кафу при неговата смяна през втората част. Видимо недоволен от поредното си слабо представяне, бразилецът отказа да поздрави съотборника си Мисиджан и старшията Дерменджиев.

Снимка 280628

Началните минути бяха доста трудни за шампионите, които трудно се справяха с ултра дефанзивната игра на своя съперник. В 10-ата минута обаче бе сложен край на мъчението. Лудогорец най-сетне преодоля сгъстената отбрана на Верея и сътвори първата си голова възможност в мача. Густаво Кампаняро намери по чудесен начин Кишада. Хасани закъсня да го покрие, но работата си свърши Иван Караджов, който с веща намеса спаси своите от попадение.

Върджил Мисиджан: Още не сме шампиони

Мисиджан: Шампиони? Рано е според мен

"Бразилската нишка в Лудогорец е силна"

Тандемът Кишада-Кампаняро не спираше да тормози защитата на заралии. Техничен пробив на втория завърши с извеждащо подаване зад гърба на отбраната. Кишада обаче разочарова с изпълнението си, след като заора при удара си и така топката се превърна в лесна за спасяване от Караджов.

Снимка 280630

Пет минути преди почивката, голяма съдийска тесла "посече" мечтите на гостите. Валери Домовчийски умело задържа топката и хитро подаде за включващия се от дълбочина Керкар, който само с едно докосване я прати в мрежата на сюрпризирания Владо Стоянов. Незнайно защо обаче голът на офанзивния халф бе отменен от страничния съдия Ивайло Атанасов, който отсъди засада. Случилото се пък вбеси до краен резервната скамейка на гостите.

Томаш: Не искам да коментирам отменения гол

"През второто полувреме рухнахме психически"

Подновяването на играта донесе много радост за лудогорци. Дългоочакваният гол в мрежата на Верея падна след пробив на Натанаел, който моментално центрира към Кишада. Някак случайно топката се удари в задните му части и това се превърна като отлична асистенция за дебнещия Кампаняро, който от 15 метра не остави никакъв шанс на Караджов!

Снимка 280633

Наглед добрата атмосфера в тима на Лудогорец бе нарушена за кратко, след като Джонатан Кафу, който за пореден път изигра много слаб мач, бе заменен от Върджил Мисиджан. Бразилецът не прие никак добре тази рокада, отказвайки да поздрави своя съотборник и треньора си Георги Дерменджиев.

Дерменджиев се зарече: През лятото ще сме още по-силни

Чичо Гошо обеща: През лятото ще сме още по-силни

"Казах на Кафу, че трябва да е спокоен"

Появата на гореспоменатия Върджил Мисиджан обаче даде резултат след само 60 секунди. Негово включване по крилото завърши с успореден пас за Вандерсон, който беше непокрит и под плонжа на Караджов съумя да удвои преднината на разградчани.

Аплодисментите на публиката в 79-ата минута получи Жоао Пауло, който реализира първия си гол в официален мач за Лудогорец. Бразилецът отправи тежък шут без подготовка, който влезе точно под горната греда на безпомощния Караджов! Така той се изравни с Клаудиу Кешеру на върха при голмайсторите в Първа лига.

Снимка 280631

Последен танц под ритъма на щурата "бразилска самба" на "Лудогорец Арена" бе "изигран" шест минути преди края на мача. Натанаел демонстрира отлична визия върху моментната ситуация и перфектен коридор подаде за Марселиньо, който от малък ъгъл шутира към вратата на Верея. Иван Караджов опита да спаси, но след докосване в страничната греда топката отново мина зад голлинията на старозагорци.

Иван Караджов: Съдиите пречат на Лудогорец да се развива

Караджата се ядоса от съдийското рамо за Лудогорец

"Псуват ги, но защо?"

В предстоящия междинен кръг на Лудогорец предстои наглед трудно гостуване на намиращия се в добра форма тим на Нефтохимик. Верея пък приема Славия на 2.03. от 17:30 часа.