Лудогорец победи госта си Етър в мач от 9-ия кръг на родното първенство. Срещата в Разград завърши при резултат 2:0.

Първото попадение в мача реализира Клаудиу Кешеру. Второто бе дело на Джоди Лукоки.

"Орлите" си върнаха първото място във временното класиране и продължават да трупат преднина пред преследвачите си.

Етър показва добри игри от началото на сезона, като не загуби от нито един от водещите отбори. "Болярите" дойдоха с надеждата да объркат сметките и на Лудогорец, но в така и не успяха да го постигнат.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Етър 2:0, гол на Лукоки!

"Орлите" си върнаха първото място във временното класиране

Първото полувреме премина изцяло под натиска на състава на домакините. Разградчани опитваха всячески да преминат през бранителите в лилави спортни екипи.

Впечатление направи подходът на тима в нападение. Основно шансовете за изява на нападателите в зелено се търсеха чрез центрирания.

Фланговите подавания бяха най-силното оръжие на шампионите, като често те водеха до напрежение пред Иванов.

Стражът на националния отбор показа класа и на два пъти спря изстрели на Лукоки и Марселиньо от близка дистанция.

Попадение на Жоржиньо бе отменено заради засада в средата на полувремето. Лукоки засече центриране на Сисиньо, Иванов изби, кълбото стигна до Жоржиньо, който го прати в мрежата. Повторенията показаха, че засада действително има и решението на страничния съдия е коректно.

Малко преди почивката Марселиньо засече с глава центриране в полето на Етър, но топката се отби в горната греда и се върна в игра.

Малшансът продължи да преследва "зелените" до почивката и въпреки деветте си изпълнени корнера, те не успяха да стигнат до отбелязване на първи гол в срещата.

Само две минути след почивката Клаудиу Кешеру даде напълно заслужено предимство за домакините в срещата.

Това се случи по очакван начин - след изпълнение на корнер и добре засечено подаване. На първо време Иванов отново бе на мястото си и спаси, но този път при добавката Кешеру нямаше грешка, а резултатът бе открит.

Етър реагира с включване в игра на Иван Стоянов, който определено раздвижи играта на тима си.

През вторите 45 минути играта загрубя, като бяха показани официални предупреждения за футболистите и на двата тима. До изгонване на някой от тях не се стигна, въпреки че Сисиньо бе близо до получаване на втори жълт картон, за две поредни извършени нарушения.

Крайното 2:0 бе оформено от Лукоки, малко преди края на мача. Той бе изведен очи в очи със съперниковия вратар и не сгреши, подпечатвайки успеха на своя тим.

До момента разградчани са спечелили всичките седем срещи между двата отбора.

Възпитаниците на Станислав Генчев със сигурност вече мислят за предстоящия мач с ЦСКА (Москва) от груповата фаза на Лига Европа.