Лудогорец победи Септември с 4:1 като гост в мач от 10-ия кръг на Първа лига. "Орлите" изиграха изключително второ полувреме на Националния стадион "Васил Левски" и не остави шансове на своя съперник. Крис Гади (45) даде преднина на домакините, но с попадения на Натанаел (54), Лукоки (56,89) и Вандерсон (85) "орлите" стигнаха до успеха.

Разградчани събраха 24 точки и заемат втора позиция на точка зад ЦСКА. Септември са предпоследни със 7 пункта.

Снимка 314241

Лудогорец изигра изключително слабо първо полувреме. "Орлите" привидно владееха инициативата в срещата, но не съумяха да сътворят чисто голово положение пред Янко Георгиев.

Септември - Лудогорец 1:4

Септември - Лудогорец 1:4, Лукоки с четвърто попадение за шампионите

Срещата е тази вечер от 20,00 часа на Националния стадион "Васил Левски"

В 7-ата минута пред Септември се откри добра възможност, но Петър Генчев стреля с глава над вратата. Малко след това Сисиньо се измъкна от защитата и финтира вратаря на домакините, но бе маркирана засада. В 23-ата минута удар на Моци мина до гредата на Георгиев. Десет минути по-късно Кешеру бе изведен зад защитата на Септември, но се засуети и топката бе изчистена.

В 42-ата минута Сисиньо намери Марселиньо в наказателното поле, но ударът с глава на халфа бе уловен от Георгиев. Три минути по-късно Септември поведе. Ишмаел Байду се справи с Дяков и напредна в полето на Лудогорец, пусна към Гади, който финтира Натанаел и Анисе и с премерен удар между краката на Моци откри резултата.

Снимка 314242

Втората част започна със страхотен натиск на Лудогорец, който доведе до пълен обрат в рамките на две минути. Първа в 54-ата минута Натанаел изравни. Бразилецът се възползва от грешка в защитата на Септември и с мощен удар простреля Янко Георгиев.

Херо: Ротацията ни е малка

Херо: Тежко и трудно е, но трябва да намерим баланс (ВИДЕО)

"Хофенхайм са силен отбор, те са фаворити"

Две минути по-късно "орлите" вече бяха напред в резултата. Разградчани организираха бърза контраатака, Натанаел пусна към Лукоки, който надбяха защитниците пред себе си, мушна топката покрай Георгиев и след това необезпокояван я довкара във вратата за 1:2.

Снимка 314243

В 58-ата минута шампионите организираха поредна добра атаката, която завърши с опасен удар на Сисиньо, но стражът на домакините се намеси добре и спаси.

В следващите минути Лудогорец свали темпото на игра и опасностите пред Янко Георгиев намаляха. В 72-ата минута резервата Димитър Костадинов опита удар от границата на наказателното поле, но Ренан спаси. В ответната атака Кешеру прехвърли неадекватно излезлия вратар на Септември, но Васил Добрев изчисти топката от голлинията. Малко след това Лукоки се озова очи в очи с Георгиев, но отигра ситуацията нескопосано.

Снимка 314236

В 85-ата минута шампионите решиха всичко в срещата с трети гол. Негов автор стана Вандерсон, който получи отличен пас от Лукоки и отблизо реализира за 1:3. Четири минути по-късно холандецът довърши домакините с четвърто попадение.

Снимка 314235

Така играчите на Димитър Димитров загряха за мача с Хофенхайм от груповата фаза на Лига Европа идния четвъртък.

Митов: Допуснахме детински грешки в началото на второто полувреме

Николай Митов: Допуснахме детински грешки, на Минев няма какво да му отговарям (ВИДЕО)