Шампионите от Лудогорец намалиха значително напрежението в своите редици след свой първи успех за сезон 2020/21. Селекцията на Павел Върба нямаше сериозни проблеми срещу Славия и надвиха "белите" с класическото 3:0.

Разградчани откриха резултата малко преди почивката, когато Сисиньо беше на точното място и осъществи голова добавка. С това се сложи и окончателен край на стабилната игра на гостите в отбрана. През втората част, златните медалисти доминираха тотално. В 73-ата директно от фаул се разписа Чибота, а в 79-ата точен от дузпа беше Козмин Моци. Победата за лудогорци можеше да има и по-изразително естество, но попадение на Моци бе отменено поради засада, а Бърнард Текпетей удари горната греда.

Снимка 492333

Добър дебют за Лудогорец направи испанецът Ихиньо Марин, който спечели дузпата за 3:0 и сътвори няколко пропуска пред вратата на Стергиакис.

Лудогорец - Славия 3:0 (Развой на срещата по минути)

Силен мач за "орлите"

Лудогорец афишира сериозните си амбиции в тази среща с отлична атака още в 180-ата секунда. Доминик Янков някак си удържа топката до тъча, след което центрира отлично за Чибота. Атакуващият играч съумя да отиграе с глава, но не намери десния ъгъл на Стергиакис.

Снимка 492334

Алекс Сантана демонстрира добър поглед в 19-ата, намирайки в коридор Антон Недялков. Националът подаде между краката на Андреа Христов за Ихиньо Марин. Новият испански нападател шутира без подготовка, но именно тя го обрече да види как кълбото излиза в аут.

Сериозен проблем сполетя треньорския щаб на Славия в 22-ата минута. Малко преди това контузия получи Радослав Кирилов, но след като стана ясно, че техничарят няма шанс да се завърне на терена, на негово място принудително влезе 19-годишният младок Димитър Стоянов.

Шампионите съжаляваха горчиво и в 31-ата минута, когато "зелените" сътвориха нов голям пропуск. Сисиньо се впусна сам срещу Стергиакис след пас на Каули. Бразилецът копна елегантно за непокрития Ихиньо Марин, който обаче бе изпреварен от дебнещия го Венци Бенгюзов, изчистил надалеч.

Снимка 492335

В оставащите мигове до почивката, Лудогорец засили своя натиск, най-вече чрез статични положения. При част от тях неуверено се намеси и вратарят на столичани Стергиакис, грешките му все пак не доведоха до гол в мрежата на "белите".

Отбранителната тактика на Славия рухна в 44-ата минута. Всичко започна след мощен шут на Каули от границата на наказателното поле. Стергиакис изби, но шанс за добавка се откри пред Сисиньо. Реабилитираният от Дисциплинарната комисия към БФС бразилец отправи странен шут, който тупна в тревата и придоби такава парабола, че се превърна в неспасяем за вратаря на софиянци.

Снимка 492339

Втората част стартира подобаващо за "орлите", които стигнаха до второ попадение. Острото центриране на Каули доведе до меле пред голлинията на славистите. Най-съобразителен се оказа Козмин Моци. Радостта на румънеца се оказа кратка, след като разбра, че е бил в положение на засада.

Алекс Сантана можеше да отбележи напълно редовно попадение за Лудогорец в 57-ата минута. Бразилецът демонстрира непримиримост и добро позициониране, ала изстрелът му отблизо беше прекалено лек и лесно уловен от Стергиакис.

Мавис Чибота съумя да се справи с агресивните действия на Христо Попадийн и подаде остро за Бърнард Текпетей. Ганайското крило спря острия пас и отправи още по-мощен шут, който обаче разтресе само горната греда.

Снимка 492343

След редица пропуски, Лудогорец най-сетне отбеляза второ попадение в мача. В 74-ата минута Мавис Чибота получи възможност да стреля от статично положение. Африканецът хитро видя, че стената на Славия не е подредена по най-добрия начин от Стергиакис и реши да бие между пролуките в нея. Хитрото му начинание се увенча с успех и така разградчани удвоиха своята преднина.

Малко след това настъпи време и за класика. Каули пусна много класно за Ихиньо Марин, който напредна спрямо Емил Виячки и това принуди бранителя да го спре непозволено в своето наказателно поле. Реферът Драганов не се поколеба да посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Козмин Моци, прати Стергиакис в другия ъгъл за 3:0.

До края шанс да се разпише имаше испанското попълнение Ихиньо Марин, но ибериецът не изпита радост и след още две негови насочвания с глава. Същата злощастна съдба сполетя и друг нов - Бърнард Текпетей.

Снимка 492344

В следващия кръг Славия приема на свой терен носителят на Купата - Лудогорец. Разградчани пък имат тежко гостуване на Черно море.