Лудогорец се завърна към победите в efbet Лига. "Орлите" надвиха с 3:1 като гости Монтана в среща от 10-ия кръг. Двубоят бе повторен дебют начело на тима на Станислав Генчев.

Тони Тасев откри резултата още във 2-ата минута, но в 10-ата разградчани възстановиха равенството чрез Ихинио Марин. В 52-ата минута Елвис Ману направи пълен обрат, а крайният резултат оформи Доминик Янков в 86-ата минута.

Монтана - Лудогорец 1:3, гол на Доминик Янков

"Орлите" имат 9 победи и 1 равенство срещу днешния си съперник

Така Лудогорец събра 20 точки и заема второ място във временното класиране, но и с мач по-малко от лидера Локомотив (Пловдив). Монтана е 11-и с 11 точка.

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Тогава Тони Тасев получи топката в наказателното поле, нагласи си я и с удар през краката на Джордан Икоко вкара за 1:0.

Снимка 502377

Седем минути по-късно Тасев изскочи зад защитата на гостите и от малък ъгъл нанесе удар, който Владислав Стоянов улови.

В 10-ата минута Лудогорец изравни. Ихинио Марин се извиси след центриране от корнер на Каули и вкара за 1:1.

Снимка 502382

Шест минути след това Николай Минков проби отдясно и нанесе удар от далечна дистанция, който Стоянов изби. В 21-ата минута Ихинио Марин се контузи след сблъсък с Раян Сенхаджи и напусна терена принудително. На негово място влезе Елвис Ману.

Минута по-късно опасен удар на Абел Анисе бе отразен от Макенджиев. В 32-ата минута Икоко проби отдясно и подаде към връхлитащия в наказателното поле Бърнард Текпетей, който стреля, но вратарят на Монтана се справи. Макенджиев трябваше да се намесва на два пъти малко след това след удари с глава на Анисев и Дяков след центрирания от корнер на Каули.

Снимка 502378

В 42-ата минута и бразилецът опита късмета си, но стреля високо над вратата.

Второто полувреме започна по отличен начин за гостите, които стигнаха до пълен обрат. Анисе получи топката отдясно и намери на далечната греда Елвис Ману, който от няколко метра засече във вратата за 1:2.

Веднага след попадението Монтана отговори с опасен удар на Тони Тасев. Топката отскочи от мокрия терен малко преди Владислав Стоянов, но вратарят на шампионите успя да блокира шута. В 65-ата минута Оливие Вердон блокира опасен шут на Николай Цветков от около 15 метра.

Снимка 502379

В 86-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. "Орлите" организираха страхотна контраатака. Текпетей получи топката отдясно и изведе Доминик Янков на стрелкова позиция. Младежкият национал шутира, топката мина между краката на Макенджиев и влезе във вратата.

До края на двубоя Стоянов се намеси решително след удар на Каменов, а в ответната атака Алекс Сантана пропусна отлична възможност да вкара четвърти гол за своя тим.