Лудогорец постигна победа и във втория си мач от новия сезон. Този път момчетата на Стойчо Стоев се справиха с Берое с 4:2. По две попадения за успеха отбелязаха Жоржиньо и Клаудиу Кешеру. Головете за старозагорци бяха дело на Зоран Йосипович, който се разписа от дузпа, а в края на мача вкара с глава след асистенция на Рубен Бриджидо.

Берое започна с атаките още в самото начало на двубоя. В 3-ата минута Карлос Охене пусна пас към наказателното поле, но Рубен Бриджидо не успя да поеме добре топката, която стигна до Зоран Йосипович, но Пламен Илиев реагира много добре.

Веднага след опасността Пламен Илиев, Лудогорец контраатакува, но топката мина встрани от вратата на старозагорци.

В 8-ата минута Жоржиньо изведе Лудогорец напред в резултата. Защитата на Берое не успя да се справи по най-добрия начин с набега на бившия "армеец". Той получи пас от дълбочина и излъга Никита Баранов. Излезлият Душан Перниш също не успя да предотврати гола във вратата си. Това е първото попадение на Жоржиньо с екипа на Лудогорец.

В 13-ата минута Зоран Йосипович се извиси над всички след изпълнение на корнер и засече топката с глава, но тя отново мина встрани от вратата, пазена от Пламен Илиев.

В 24-ата минута Милен Желев отне топката в собствената си половина и пусна дълъг пас към Зоран Йосипович, но новият нападател на "зелените" не успя да се справи с Рафаел Форстър.

В 35-ата минута Жоржиньо вкарва втория си гол в мача. Анисе подаде към Битон, който прекара топката между краката на Александър Василев и я подаде към бразилеца. Перниш отново нямаше как да реагира след шута на бившия играч на ЦСКА.

В 45-ата минута Драгомир Драганов посочи бялата точка за нарушение на Антон Недялков срещу Зоран Йосипович. Нападателят сам се зае с изпълнението на наказателния удар и вкара първия си гол с екипа на старозагорци.

Берое - Лудогорец 2:4, Йосипович бележи с глава

И двата тима стартираха първенството с победи

В 53-ата минута Клаудиу Кешеру увеличи преднината на Лудогорец след поредна грешка в старозагорската отбрана. Румънецът получи пас от Антон Недялков и простреля Душан Перниш.

Само три минути по-късно Кешеру отбеляза второто си попадение в двубоя и четвърто от началото на сезона. Антон Недялков пусна към Жоржиньо, той подаде на Кешеру, който този път не остави шанс на Никита Баранов.

В 67-ата минута Вандерсон се оказа сам срещу Душан Перниш, но вратарят на старозагорци изби топката и предотврати пети гол във вратата си. След това съдията свири нарушение в атака на Кешеру.

В 83-ата минута Кешеру и Лукоки разиграха топката в наказателното поле на Берое. Василев не успя да изчисти добре и тя попадна отново в краката на Кешеру, който отправи удар, но Душан Перниш изби.

В 90-ата минута Зоран Йосипович оформи крайния резултат на 2:4. Рубен Бриджидо елиминира Сисиньо, центрира към Йосипович, който бе точен с глава.