Лудогорец допусна една от малкото си грешни стъпки в шампионата през този сезон. "Орлите" записаха второ поредно равенство в лигата, след като не успяха да победят у дома Черно море (1:1). Селекцията на Станислав Генчев явно мислеше за предстоящата битка срещу Ференцварош от Лига Европа и това без малко да изигра много лоша шега на разградчани.

Гостите от Варна отново демонстрираха, че знаят добре как да се противопоставят на именития си съперник, след като водеха в резултата до 85-ата минута. Малко преди паузата преднина на "моряците" бе дал Фахд Актау. А в 51-ата попадение на Иса беше отменено поради засада.

Снимка 456412

Все пак лудогорци се пребориха за точката, след като късно попадение реализира резервата Шверчок. До края обратът можеше да бъде и пълен, но пропуски направиха гореспоменатият и Клаудиу Кешеру. Червеният цвят на картона в 91-ата минута пък видя невъздържаният Сисиньо.

Разградчани ще имат и сериозни претенции към главния съдия Георги Кабаков, който според тях не отсъди дузпа в тяхна полза в 73-ата минута, а малко след това отмени и гол за златните медалисти от сезон 2018/19.

Равенството е отлична новина за втория Левски, който при успех над Витоша утре, ще съкрати до пет точки изоставането си от осемкратните шампиони на България.

Въпреки предпазливото начало, отборът на Черно море беше този, който стигна и до първото голово положение в мача. Патрик Андраде хубаво затвори с тяло Антон Недялков в центъра на терена. Това даде начало за бърза контраатака на гостите, която беше майсторски разгърната от Родриго. Той продължи за Мехди Букаси, който отправи отличен пас в полето на Лудогорец, но бразилският му съотборник не съумя да играе повторно с коженото кълби и може би да нанесе голов изстрел.

Снимка 456411

Отговорът на шампионите не закъсня и те създадоха опасна ситуация в 12-ата. Антон Недялков имаше различна визия за това какъв пас да отправи, но леко пресилената от него топка, изненадващо за всички се превърна в перфектното извеждащо подаване за Кешеру. Румънецът продължи към връхлитащия на дузпата Лукоки. Падайки африканецът отправи изстрел по земя, който беше спасен от Митрович.

Никой в Разград сякаш не повярва какво се случи в 19-ата минута, когато "моряците" на Илиан Илиев пропиляха 100-процентов шанс за гол. Крайният бранител Фахд Актау отново се бе пуснал в атака и в крайна сметка осигури акуратно подаване за Исмаил Иса. От метър обаче българският национал направи по-трудното и не намери очертанията на вратата.

Очакваното според футболните специалисти можеше да се случи в 29-ата, когато Клаудиу Кешеру беше отлично намерен от Сисиньо. Макар и от задължаваща позиция, той прати коженото кълбо над горната греда! В негова защита все пак трябва да споделим, че румънецът се подхлъзна миг преди да шутира.

Снимка 456410

В 36-ата минута "моряците" пробваха да се настанят за по-дълго в полето на Лудогорец. Мартин Минчев обаче сбърка своето подаване още в центъра на терена, което създаде ситуация скоростна контра на шампионите. В ситуация трима на петима, "орлите" бързо пренесоха опасността пред Митрович. Вандерсон изведе сам своя колега от националния отбор на България - Марселиньо. Капитанът на разградчани обаче разочароващо стреля покрай дясната греда.

И докато всички в Разград спокойно очакваха края на първата част, изненадата настъпи в 42-ата минута. Родриго центрира авантюристично от фланга, Исмаил Иса пак се размина с коженото кълбо, но за негово щастие, заспалата отбрана на съперника забрави за присъствието на Фахд Актау на далечната греда. Там фланговия защитник запази самообладание и не остави никакъв шанс за реакция от страна на Пламен Илиев.

Снимка 456413

След паузата Илиан Илиев направи две бързи смени като пусна в игра Аристоте Ндонгала и Емил Янчев. Исмаил Иса дори вкара втори гол за "моряците", но той правилно беше отменен поради засада. Натискът на техния съперник обаче се засилваше с всяка изминала минута.

Нападението на Черно море можеше да даде нов резултат в 58-ата минута, когато Патрик Андраде отправи силен изстрел от средна дистанция, който беше отразен качествено от Пламен Илиев. Лудогорец владееше повече топката, но за голяма изненада не можеше да създаде нито едно интересно положение пред вратата на Митрович за второто полувреме! До 67-ата минута хората на Генчев имаха едва 4 точни удара в очертанията на варненската врата.

Резервите на Лудогорец можеха да изработят изравнителното попадение за "орлите" в 70-ата минута. Мавис Чибота влезе на скорост в полето на Черно море и върна леко назад за Якуб Шверчок, който разочарова всички фенове на тима си със своя пореден пропуск със "зелената" фланелка.

Снимка 456406

Домакините останаха бесни от решението на Георги Кабаков, който в 73-ата минута не пожела да отсъди дузпа в тяхна полза. Тогава Патрик Андраде игра с ръка в собственото си наказателно поле. Пловдивският рефер обаче отчете, че в действията му е нямало нищо умишлено и даде знак играта да продължи, въпреки получените секунди по-късно псувни по негов адрес от страна на Козмин Моци.

Рефлексът на Миодраг Митрович беше тестван в 81-ата минута, когато чуждестранният вратар съхрани преднината на своя тим след перфектна намеса при удар с глава на Марселиньо.

Домакините все пак стигнаха до възстановяването на паритета в 83-ата. В ситуация, когато съперникът временно беше с човек по-малко, Антон Недялков намери по отличен начин Шверчок. Полякът стреля между купа от играчи, а нямащият видимост Митрович просто изгледа как топката посещава неговия десен ъгъл.

Въпреки късното изравняване, Лудогорец имаше достатъчно положения да стигне и до пълния обрат. С разочароващи пропуски блеснаха Кешеру и Шверчок. В 91-ата минута пък шампионите останаха и с човек по-малко, след като Сисиньо беше изгонен директно заради удар без топка срещу Исмаил Иса.

Снимка 456407

Лудогорец ще завърши полусезона с трудно гостуване на Славия другата неделя. Черно море пък приема на "Тича" Арда (Кърджали).