Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха при равен резултат 2:2 в мач от последния кръг за сезона в Първа лига. "Канарчетата" губеха с 0:1 до почивката, но през втората част отбелязаха два бързи гола, но така и не успяха да задържат преднината си. Точни за домакините бяха Ивайло Климентов и Ерол Дост, докато за гостите се разписаха Дуде Ндонгала и Радослав Терзиев.

Лудогорец - Ботев (Пд), 2:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е днес от 17:30 часа

Доста предпазливо започнаха мача и двата отбора. Като се има предвид, че в редиците треньорите бяха заложили на доста юноши на клубовете и на доста от резервите, това не е чак такава изненада. Въпреки младостта и липсата на опит в елита, талантите на "орлите" започнаха търсенето на гола още от самото начало. В 4-ата минута, Светослав Ковачев получи хубаво извеждащо подаване, но Кайзер бе по-бърз и не му да стреля към вратата. Следващите малко повече от десет минути бяха доста спокойни, като Бризола се опита да наруши монотонността, но не намери свой съотборник, с когото да комбинира, въпреки че центриранията му към наказателното поле на разградчани бяха отлични.

Снимка 357664

Източник: botevplovdiv.bg

В 15-ата минута, Керчев комбинира с Китов, който стреля силно от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда. Малко след това дойде и най-опасната атака пред вратата на Лудогорец. Бризола напредна към пеналта, след комбинация със Стивън Петков, и веднага стреля, но кълбото не попадна в очертанията на целта. Афонсо пък реши да си пробва късмета директно от пряк свободен удар, но топката се удари в страничния стълб и излезе в аут.

В 35-ата минута, младият вратар на домакините направи първата си важна намеса в срещата. Стивън Петков получи хубав пас Афонсо, който премина безпроблемно през няколко играчи на "орлите". "Златната резерва" на Ботев веднага стреля, но стражът се намеси по най-добрия начин и изби в корнер.

Снимка 357662

Две минути по-късно, "децата на Разград" откриха резултата у дома, след брилянтна акция само между двама играчи. Ивайло Климентов поведе атаката още от собственото си поле, след като овладя избита топка. Той бързо напредна, преодолявайки двама играчи на пловдивчани и комбинира с Денислав Александров. Крилото задържа за секунда кълбото и отново го върна към своя съотборник, който не остави никакъв шанс на Кайзер, изпращайки топката в далечния ъгъл, след което тя се отклони във вътрешната част на гредата и влетя в мрежата за 1:0. Попадението на таланта на шампионите бе много красиво.

В заключителните минути, Бризола отново опита да изненада Дамян Дамянов с мощен шут от границата на наказателното поле, но младокът отново опази мрежата си "суха". Така двата тима се оттеглиха на почивка след едно доста равностойно полувреме, в което късметът бе на страната на Лудогорец.

Второто полувреме започна доста силно за разградчани. Денислав Александров се измъкна от Филип Филипов и напредна доста бързо към наказателното поле отляво. Младокът стреля отблизо, но Кайзер бе скъсил ъгъла и успя да избие топката с тялото си. Само намесата на вратаря на Ботев предотврати кълбото да влети в мрежата му за втори път. Минути след това, Дуде Ндонгала възстанови равенството в Разград. Той опита директен обстрел към вратата на Дамянов, топката тупна точно пред младия вратар и влезе в мрежата за 1:1.

Три минути по-късно, обратът за "канарчетата" вече беше пълен. Радослав Терзиев бе добре позициониран в наказателното поле на домакините и успя да играе с топка, центрирана от Афонсо, която изстреля към вратата на разградчани за 2:1. Защитата на "орлите" не се ориентира по най-добрия начин.

В 75-ата минута, Ерол Дост отново върна равенството в срещата. №72 на Лудогорец засече центриране на Илиев с глава и не остави никакви шансове на Кайзер при удара си за 2:2. Вратарят дори не помръдна и само изгледа как топката връхлита в мрежата му.

Преди да изтекат и последните минути от редовните 90, Климентов се отчете с доста фрапантен пропуск. Защитата на Ботев отново сбърка, а младокът веднага се възползва и отне топката. Той пробяга с нея близо 40 метра, необезпокояван от "канарчетата" и стреля, но кълбото срещна гредата. Малко след това Ковачев също опита да изненада Кайзер и да осигури победата на Лудогорец, но не успя да преодолее вратаря.

След това равенство, Лудоогрец завършва сезон с актив от 88 точки, докато Ботев (Пловдив) с 56 на петата позиция.