Лудогорец и Ботев (Пловдив) не се победиха в среща от 22-ия междинен кръг в Първа лига.

Спорът между двете единайсеторки в Разград завърши при резултат 1:1. Точен за домакините беше Джоди Лукоки, докато за гостуващия състав автор на изравнителния гол стана Антонио Вутов.

И двата тима бяха мотивирани да стигнат до победата в мача, като може да се каже, че си поделиха по едно полувреме и в крайна сметка равенството е закономерно.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:1, гол на Вутов!

Ясни са избраниците на двамата треньори

Първото полувреме започна с няколко скоростни атаки към двете врати, които създадоха определени очаквания у феновете и на двата тима.

Първо Вандерсон бе близо до това да прати топката във вратата на Ботев (Пд), но не успя да насочи добре изстрела си.

Снимка 407465

Последва силен шут на Неделев от статично положение. Пламен Илиев обаче се намеси решително и извади топката в корнер. Последва нов изстрел към неговата врата, но националният страж за пореден път демонстрира класа и предотврати опасността.

Последва контраатака за домакините, на върха на която се оказа Кешеру. Той се забави и не отправи удар към целта.

Най-чистото положение за отбелязване на гол бе пропиляно от Вандерсон. Това се случи малко преди почивката, когато самостоятелен пробив на Лукоки завърши с центриране, но Вандерсон не успя да шутира точно от едва два метра разстояние.

Снимка 407462

Преди почивката Ботев (Пд) опита да организира нов натиск, но до чисти положения в половината на съперника така и не се стигна.

През първото полувреме направи неприятно впечатление грубата игра на Горалски. След третото му поредно нарушение той бе официално предупреден.

Второто полувреме отново стартира динамично и за двете единайсеторки.

Само две минути след подновяването на играта Недялков осъществи чудесен пробив по левия фланг на атаката на домакините и центрира в наказателното поле, където Лукоки засече топката в мрежата от близка дистанция.

Само няколко минути след това и Вандерсон получи възможност за изява, но за пореден път в мача ударът му се оказа неуспешен.

След 69 минути игра дойде и най-красивият момент за Ботев (Пд) в срещата. Неделев центрира по прекрасен начин към Антонио Вутов, който със завидно самочувствие отигра топката с едно докосване, засичайки я в мрежата на Илиев.

До края на мача Лудогорец организира няколко бързи атаки в полето на Ботев (Пд), но добрите намеси на Кайзер, както и късметът при отиграването на бранителите пред него с тяло, при изстрели на атакуващите футболисти на домакините, запазиха резултата непроменен.

В продължението на мача Вутов получи официално предупреждение за реплика, но след като продължи да обижда главния съдия, бе изгонен директно.

"Жълто-черните" никога не са побеждавали шампионите в Разград, като тази тенденция не бе променена и днес.