КРАЙ НА СРЕЩАТА! ЛУДОГОРЕЦ И БОТЕВ НЕ СЕ ПОБЕДИХА - 2:2.

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2

Юношите на Лудогорец спретнаха зрелищно равенство срещу Ботев (Пд)

Силен мач за талантите на шампиона на България

Олег Димитров ще довърши мача на мястото на Ерол Дост

85′

Денислав Алексадров приключва участие си в днешната среща, след като е заменен от Мартин Милков

75′

ГООООЛ! Ерол Дост отново връща равенството! №72 на Лудогорец засече центриране на Илиев с глава и не остави никакви шансове на Кайзер при удара си за 2:2. Вратарят дори не помръдна и само изгледа как топката връхлита в мрежата му.

69′

Жълт картон за Густаво

67′

Жълт картон за Доминик Янков

63′

Крис Добрев отстъпва мястото си на Милко Георгиев

59′

Жълт картон за Ерол Дост

57′

ГОООЛ! Радослав Терзиев прави пълен обрат за Ботев (Пд)! Футболистът бе добре позициониран в наказателното поле на Лудогорец и успя да играе с отбита топка, която изстреля към вратата на разградчани за 2:1.

54′

ГООООЛ! Дуде Ндонгала възстановява равенството в Разград! Той опита директен обстрел към вратата на Дамянов, топката тупна точно пред младия вратар и влезе в мрежата за 1:1.

50′

Чудесно измъкване на Денислав Александров, който не се затрудни с Филип Филипов и напредна доста бързо към наказателното поле отляво. Младокът стреля отблизо, но Кайзер бе скъсил ъгъла и успя да избие топката с тялото си. Само намесата на вратаря на Ботев предотврати кълбото да влети в мрежата му за втори път.

46′

Гомес е заменен на почивката от Ндонгала

45′

Начало и на втората част!

45+1′

Край на първото полувреме! Лудогорец се оттегля на почивка с гол аванс пред Ботев.

45′

Бризола опита да изненада Дамян Дамянов с мощен шут, но младокът отново опази мрежата си "суха".

37′

ГООООЛ! Ивайло Климентов открива резултата в Разград! Младокът не остави никакъв шанс на Кайзер, изпращайки топката в далечния ъгъл, след което тя се отклони във вътрешната част на гредата и влетя в мрежата за 1:0. Много красиво попадение на таланта на седемкратния шампион на България!

35′

Първа намеса на младия вратар на Лудогорец! Стивън Петков получи хубав пас Афонсо, който премина безпроблемно през няколко играчи на "орлите". "Златната резерва" на Ботев веднага стреля, но стражът се намеси по най-добрия начин и изби в корнер.

30′

Густаво Афонсо реши да стреля директно от пряк свободен удар, но топката се удари в страничния стълб и излезе в аут.

25′

Най-хубавата възможност, открила се пред Ботев до този момент. Бризола напредна към наказателното поле, след комбинация със Стивън Петков, и веднага стреля, но топката не попадна в очертанията на вратата.

15′

Керчев комбинира с Китов, който стреля силно от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

13′

Два поредни опита на Бризола да изпрати центриране към наказателното поле на Лудогорец, но и в двата случая нямаше негов съотборник позициониран там, за да засече топката.

4′

Светослав Ковачев получи хубаво извеждащо подаване, но Кайзер бе по-бърз и не позволи футболистът на Лудогорец да стреля към вратата му.

1′

71 Владислав Найденов 27 Иван Василев

Днес от 17:30 часа Лудогорец приема Ботев (Пловдив) в последен мач за сезона в Първа лига.

Разградчани си осигуриха предсрочно титлата и голяма част от асовете на  старши треньора Димитър Димитров вече са във ваканция. Така той ще даде шанс да доста от резервите и юношите на тима в днешния двубой срещу Ботев, който отдавна не се бори за нищо в шампионата, както стори и в предишния мач срещу Берое.

Берое и Лудогорец завършиха наравно 1:1

Юношите на Лудогорец се опънаха на Берое по пътя на заралии към бронза

Старозагорци стигнаха само до точка

Пловдивчани едва събраха група за мача, като Николай Киров също ще разчита на много юноши и резерви. Вратарят Иван Чворович и звездите Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов въобще не са в групата, а местата им заеха юношите Стелян Ангелов, Крис Добрев и Иван Василев. Няма да играе и нападателят Жоао Пауло, който е преотстъпен в Ботев от Лудогорец и не може да участва в двубоя.

За Лудогорец двубоят носи имиджов характер, тъй като през сезона тимът допусна едва две загуби и чак в края му. Любопитен факт е, че "орлите" нямат победа в последния кръг на предните три сезона. Дали тази "традиция" ще бъде нарушена предстои да разберем днес.

Групата на Ботев (Пд) за гостуването на Лудогорец

Куп юноши в групата на Ботев (Пд) за последния мач от сезона

Николай Киров дава шанс на играчи, родени през 2000 година

Главен съдия на срещата е Радослав Гидженов, с помощници Николай Чакъров и Георги Георгиев. Зад двете врати ще бъдат Неделчо Гаджалов и Мартин Стоименов. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще следи Светослав Славов.