Този път на Жоржиньо.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме бе белязано от предпазливите действия и на двата тима, които със сигурност искаха да поведат първи в резултата, но в същото време не желаеха да инкасират попадение.

По-настоятелни в действията си на терена бяха състезателите в червени екипи, като те редуваха опити за пробиви по крилата с такива през централната част на терена.

Кристиян Малинов често менеше позицията си на терена, както и съпоставеността си спрямо бранителите на съперника. Той захранваше нападателите пред себе си с центрирания, като две сериозни възможности пропиля таранът Мауридеш.

Футболистът, доста обилно обсъждан напоследък, първо фаулира бранител, опитвайки се да го надскочи при чудесен пас към себе си, а малко по-късно имаше възможност да порази целта с удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

В самия край на полувремето Посинкович можеше да изненада "червените", но завършващият му удар бе избит от Малинов.

Така до почивката попадения в двете врати не бяха реализирани.

45′

Почивка.

43′

Засада на Аралица.

42′

Сменят често позициите си на терена "червените" футболисти.

По този начин те целят да объркат бранителите на съперника.

38′

Страхотно спасяване на Луков!

Мауридеш върна топката към Манолев, който стреля силно!

С върха на пръстите си обаче Луков изби в корнер.

37′

Официално предупреждение за Посинкович.

34′

Нов неточен изстрел на Мауридеш!

Този път след центриране от левия фланг на "армейската" атака.

32′

Далечен шут на Малинов!

Топката рикошира в тялото на бранител и излиза в ъглов удар.

30′

Малинов извежда по чудесн начин Десподов!

Той се опитва да върне топката на границата на наказателното поле, където обаче кълбото е отнето на Антов.

27′

Втори пореден фаул на Посинкович срещу Манолев.

Този сблъсък по крилото определено буди интерес, до момента.

25′

Жълт картон за Пинто.

24′

Далечен, много неточен шут на Жеферсон.

Слабо изпълнение на футболиста на софиянци.

21′

Мауридеш стреля с глава!

Топката премина на сантиметри от дясната странична греда на вратата на домакините.

Малшанс за нападателя на "армейците"!

20′

По-продължителното владеене на топката не води до нищо сериозно за "червените", до настоящия момент.

Все пак териториален превес на столичани.

17′

Пинто стреля силно!

Топката минава над напречната греда на вратата на домакините.

15′

Везалов спира пробив на Десподов.

Ъглов удар за гостите.

10′

Абделхакиб Буна стреля от свободен удар.

Топката не попада в очертанията на вратата.

8′

Коректно решение на арбитрите.

5′

Центриране на Жеферсон!

Езе изпреварва Мауридеш и избива топката напред.

4′

ЦСКА атакува вече в два отделни случая през зоната на Малинов.

Срещу снажните бранители на съперника обаче, задачата на "червения" футболист не е никак лесна.

3′

Черниаускас лови.

Без напрежение в полето му.

2′

Корнер в полза на домакините.

Посинкович го спечели.

1′

29 Янко Атанасов Ангелов 27 Борис Секулич

Локомотив (Пловдив) приема ЦСКА в среща от 14-ия кръг на Първа лига днес, от 15:00 часа.

Домакините имат амбицията да запишат нова престижна победа на сметката си. Пловдивчани до момента през сезона записаха няколко големи победи на сметката си над Лудогорец, Левски и Ботев (Пловдив).

През първия полусезон в столицата победителят бе ЦСКА. На старта на първенството "Армейците" се наложиха с 2:0, като тази победа даде началото на поредица от добри резултати за възпитаниците на Нестор ел Маестро.

В момента обаче ситуацията при "червените" е малко по-различна. Отборът редува силни игри с не толкова впечатляващи мачове. Видимо е, че отборът се нуждае от постоянство, ако иска да е реален претендент за титлата, така че трите точки днес са почти задължителни за гостите.

Прави впечатление, че "армейците" играят колебливо именно в мачовете си далеч от дома. В шестте си гостувания до момента столичани имат 3 победи, 2 равенства и 1 загуба.

В същото време обаче и "смърфовете" не могат да се похвалят като най-убедителния домакин от началото на сезона. Играчите на Бруно Акрапович имат 3 победи, 1 равенство и 2 загуби у дома.

Така че и те няма как да се определят като голям фаворит в днешния мач и ще трябва да покажат най-доброто, ако искат да вземат трите точки.

Атанас Узунов: Има съдии, които не са на ниво и прибързано са вкарани в елита

Узунов: Има съдии, които не са на ниво и прибързано са вкарани в елита

"От Левски си имат някакви съображения. Знаем защо, аз не искам да ги коментирам"

И двата тима нямат много проблеми с контузени и наказани футболисти. В състава на пловдивчани ще отсъства Илко Пиргов, а за гостите мачът пропуска Енрике Рафаел.

Локо най-вероятно ще излезе в състав Луков на вратата и пред него в защита Петрович, Георгиев, Езе и Томашевич. Банович и Ангелов ще са опорните халфове, а Карагерен и Буна ще бъдат на двете крила. Атаката ще води Аралица, а той ще има подкрепа от Илиев от по-задни позиции.

Ел Маестро пък най-вероятно ще противопостави Черниаускас под рамката и Манолев, Бодуров, Чорбаджийски и Жеферсон в отбрана. Пинто и Бикел ще действат в средата на терена, а Десподов и Жоржиньо ще стартират на крилата. Соу ще води атаката, а Тиаго ще е зад гърба му в ролята на плеймейкър.

Йордан Сталев: Дузпа има и за ЦСКА срещу Левски, съдиите са били заплашвани!